GTX 1050 Ti için 300W PSU yeterli olur mu?

Arkadaşlar kendileri kullanmayacağı için rahat yorum yapıyorlar, kısa cevaplara cevap vermişsiniz ancak benimki arada kaynamış galiba. Bir soru soruyorsanız herkes bilgisi dahilinde cevaplıyor ve yardımcı olmaya çalışıyor. Detaya girip yabancı bir forumdan konu bile atıyorum. Hadi yine umrunuzda olmadı, bari alacağınız ekran kartının ekstra güç bağlantısı gerektirip gerektirmediğini öğrenip cevap verseydiniz. Böylece 300W'lık bir PSU'nun yetip yetmeyeceği konusuna açıklık getirmiş olacaksınız.

Öncelikle söyleyeyim ekstra pin istemiyor. Umrunuzda olmama konusu değil soru sormamışsınız çok yorum olduğu için dediğiniz gibi arada kaynamış. Ben yine de özür dileyeyim.

Öncelikle söyleyeyim ekstra pin istemiyor. Umrunuzda olmama konusu değil soru sormamışsınız çok yorum olduğu için dediğiniz gibi arada kaynamış. Ben yine de özür dileyeyim.

Özür dilenecek bir şey yok asla. Sadece olanı söylüyorum. Konunun ilk sayfası yeni bitti daha, kendi adıma konuşmak gerekirse konuma gelen her yorumu dikkatlice takip eder ve cevap vermeye çalışırım. Saçma sapan yorum yapanlar dışında tabi. İnsanlık hali, gözden kaçabilir. Gerçekten gözden kaçırdıysanız problem yok. Kimsenin, en azından benim bir beklentim yok. Dediğim gibi özür dilenecek bir durum asla yok. Neyse hocam kolay gelsin, arkadaşlar olayı çözmüş zaten.

@Formata Uygun İsim gülünecek ne var istersen bir tartışalım? Mesajımın görülmemesine mi güldün, düştüğüm duruma mı yoksa yardım etmeye çalıştığım için mi? İyi niyetle güldüysen ben de güleceğim. :)

Özür dilenecek bir şey yok asla. Sadece olanı söylüyorum. Konunun ilk sayfası yeni bitti daha, kendi adıma konuşmak gerekirse konuma gelen her yorumu dikkatlice takip eder ve cevap vermeye çalışırım. Saçma sapan yorum yapanlar dışında tabii. İnsanlık hali, gözden kaçabilir. Gerçekten gözden kaçırdıysanız problem yok. Kimsenin, en azından benim bir beklentim yok. Dediğim gibi özür dilenecek bir durum asla yok. Neyse hocam kolay gelsin, arkadaşlar olayı çözmüş zaten.

@Formata Uygun İsim gülünecek ne var istersen bir tartışalım? Mesajımın görülmemesine mi güldün, düştüğüm duruma mı yoksa yardım etmeye çalıştığım için mi? İyi niyetle güldüysen ben de güleceğim. :)

Teşekkür ederim babamla konuşur onu da zorlamaz ise High Power 400W 80+bronz PSU görmüştüm onu da eklerim.
Özür dilenecek bir şey yok asla. Sadece olanı söylüyorum. Konunun ilk sayfası yeni bitti daha, kendi adıma konuşmak gerekirse konuma gelen her yorumu dikkatlice takip eder ve cevap vermeye çalışırım. Saçma sapan yorum yapanlar dışında tabii. İnsanlık hali, gözden kaçabilir. Gerçekten gözden kaçırdıysanız problem yok. Kimsenin, en azından benim bir beklentim yok. Dediğim gibi özür dilenecek bir durum asla yok. Neyse hocam kolay gelsin, arkadaşlar olayı çözmüş zaten.

Bu nasıldır peki arkadaşlar iyi midir özellikleri de gözükücek şekilde çektim.

Dosya Ekleri

• screenshot-urun.n11.com-2020.08.15-17_40_30.png
    screenshot-urun.n11.com-2020.08.15-17_40_30.png
    148,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Attığınız güç kaynağının aynısı ile ilgili şu konular var.

Bu konulara bir göz atın derim.

Markası FSP ama kalite derecesi nedir bilemedim. Bu konuda daha bilgili arkadaşlar varsa cevaplarlar mutlaka. Güç kaynaklarında marka değil de model olarak bakılması gerektiği yönünde bir kanı var, doğru da.

Açıkçası ileriye dönük olması amacıyla daha güncel bir güç kaynağı alınabilir ama bütçeye bağlı. 300-400 TL bütçe arasında önerebileceğim güç kaynakları,

Bildiğiniz üzere en ileriye dönük olan Cooler Master MWE 550W olacaktır ama bütçeyi zorluyor. Bu listedeki güç kaynaklarını araştırıp ekledim, bu bütçede hepsi segmentlerine göre iyi. Karar verdiğiniz zaman ufak bir araştırma yapabilirsiniz yine de.

Son düzenleme:

Markası FSP ama kalite derecesi nedir bilemedim. Bu konuda daha bilgili arkadaşlar varsa cevaplarlar mutlaka. Güç kaynaklarında marka değil de model olarak bakılması gerektiği yönünde bir kanı var, doğru da.

Açıkçası ileriye dönük olması amacıyla daha güncel bir güç kaynağı alınabilir ama bütçeye bağlı. 300-400 TL bütçe arasında önerebileceğim güç kaynakları,

Bildiğiniz üzere en ileriye dönük olan Cooler Master MWE 550W olacaktır ama bütçeyi zorluyor. Bu listedeki güç kaynaklarını araştırıp ekledim, bu bütçede hepsi segmentlerine göre iyi. Karar verdiğiniz zaman ufak bir araştırma yapabilirsiniz yine de.

Sisteme maximum upgrade bu zaten işlemcim dahasını desteklemediği için yükseltmemem.

High Power 400W mu yoksa FSP 500W mı daha iyidir o attıklarında. Bu arada neredeyse tüm konuları okudum onla ilgili.

Karşılaştırmalarda genellikle High Power önerilmiş ama 500W olanı. FSP'nin o modelini ise Recep Baltaş önermişti bir konuda. Ona istinaden ekledim. Ama FSP değil de iki High Power modeli arasında karşılaştırma daha iyi gibi, FSP sonradan eh durdu gözümde.

High Power 400W, 12V kanalından 360W verebiliyor ve 80+ sertifikası da var verimlilik adına. 500W daha iyi olur tabi ama ileride güncelleme falan uğraşmayacaksan ve bütçe kısıtlıysa direk 400W High Power derim. 45 TL fazlasına yine High Power 500W olan var ama dediğim gibi, tercih ve bütçeye göre.

Aradığın model High Power 400W gibi, fiyatı da uygun. 500W olan High Power'i alıp almamak da tercihine kalıyor. FSP'yi direk geçiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı