GTX 750 Ti 300W PSU yeterli olur mu?

TunahanSaygıner

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim Asus P5G41T M-LX modelli bir anakartım var. Bu anakarta GTX 750 Ti ekran kartı ve intel Xeon X5450 işlemci almayı planlıyorum. 300W güç kaynağım var. Acaba bu sisteme yeterli olur mu? Bazı yerler yeterli olmaz diyor ama Donanım Arşivi'nin videosunda yeterli olur diyor. Çok ikilemde kaldım, yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 750 Ti için minimum 300W PSU öneriliyor zaten, bunu şu bağlantıdan da kontrol edebilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var, PSU'ların gücü zamanla azaldığı için sisteme verebileceği ve dolayısı ile 750 Ti'ın kullanabileceği güç düşer bu yüzden performansında azalma olabilir. Şuanda böyle kullanmanızda bir sakınca görmüyorum ileride PSU değiştirebilirsiniz.
402607

Ekleme: Konuyu tamamen okuduğumda fark ettim ayrıca işlemcide işin içine giriyormuş, bir sitede 8GB RAM kabul ederekten o işlemci ve ekran kartı ile hesaplama yaptım 284Watt dedi ancak 334 Watt önerdi(Bahsetmiş olduğum performans meselesi ile alakalı sanırım.) yani 350W veya 400W daha iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı