GTX 1050 Ti İçin İşlemci Önerisi

Kardeşim ben sana hemen yardımcı olayım. İleride sistemi geliştireceğini ve gtx 1060 6GB takıcağını varsayalım. Bunun için sana i3-8100 veya bütçe varsa i5-8400 lazım olacak. Bunun Ryzen eşdeğeri ise Ryzen 5 1600, Ryzen 5 2400G, Ryzen 5 2600. Ryzen 5 1600'ü almanı önermiyorum. Yani bu durumda ya Ryzen 5 2400G ya da Ryzen 5 2600'ü alacaksın. İkisinin arasındaki fark ise Ryzen 5 2400G'nin dahili grafiği olması yani ekran kartınız bozulsa bile hala bilgisayarınız kullanılabilir bir halde oluyor.

Intel anakart: Bütçe varsa H370, orta sınıf olarak B360, giriş seviye olarakta H310

AMD anakart: Orta sınıf olarak B350, giriş seviye olarakta A320 (Diğer anakartların yonga seti ''X'' harifini içerdiği için yani hız aşırtmada kullanılabildiği için koymadım çünkü yukarıda sıraladığım işlemcilerin hepsinin hız aşırtması kilitli.)

Besleyebilir, ama yüksek çözünürlüklerde besleyebilir. Onun dışında daha düşük çözünürlük ayarlarında ve/veya işlemci açısından daha zorlayıcı oyunlarda darboğaz olacaktır.
bütçem var amd anakart mı alayım yoksa intel mi daha iyi gelir?

Son düzenleme:
Çok saol
birde anakartın linkini atar mısın vatan bilgisayar sitesinden bulabilirsen?
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Ayrıca sadece gtx 1060 6GB ile sınırlı değilsin, R5 2600x gtx 1080 gibi canavar bir ekran kartını bile besleyebiliyor yani geleceğe dönük bir işlemci.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı