GTX 1050 Ti için Zotac mı, MSI mı?

Almak istediğin ürünleri iyi incele derim (Youtube sitesinden performanslarına da bak), hemen karar verme. GTX 1050 Ti alacaksın ve şu zamanda ucuz bir kart değil. Tek fanlı modellerde ek güç bağlantısı (genel olarak çoğunda) yok. Çift fanlı bazı modellerde de yok. Bu daha az Overclock (hız aşırtma) anlamına gelir ve oyun performansını iyileştirmek istersen kart yüksek enerji ihtiyacını anakart üzerinden karşılayamayacağı için GPU daha yüksek frekanslara potansiyeli olsa bile çıkamayacaktır. Çift fanlı modelerin bir artısı da ısı ve ses konusunda sıkıntı çıkarmayacaktır diye tahmin ediyorum.

Bakınız : ZOTAC GeForce® GTX 1050 Ti Mini | ZOTAC

Sayfasında "Resim 6" inceleyiniz. Ekstra güç giriş yeri kart üzerine konulmamış. Ayrıca kullanılan soğutma benim eski ekran kartım "Asus GT 630" soğutmasına çok benziyor. Ses konusunda sıkıntı çıkaracağına eminim :)

Benim önerim 50-100 lira daha fazla para ver ama iyi bir soğutuculu ve en azından şekil bir kart al. Örnek alttaki gibi :) Yardımcı olabildiysem sevindim.

2017-07-17 10.10.08.jpg

MSI al demiyorum, bu sadece bir örnek.

Zotac alınabilir. 5 yıl garanti cabası zaten. Isınma problemi falan olmaz. 75W Pascal mimarili bir kart sonuçta. Bu ülkede koyun sürüsüne katılmak kolaydır. Koyun olma, cebini düşün. 100 TL farka değmez, sırf ekran kartında MSI yazacak diye.

Ben Zotac alırdım sonuçta 5 sene garantili. Kart 3 5 derece daha soğuk olcak diye neden ben hem 100 TL fazla vereyim hem de garanti süresi kısaltayım ki? Hem de hiç performans farkı olmadan. Zotac al kardeşim pisman etmez seni.

İyi forumlar herkese, yeni topladığım sistem için kalan son parça olan ekran kartı için tavsiye ve önerilerinize ihtiyacım var. Sizce MSI GTX 1050 Ti mı alayım yoksa daha makul bir fiyatı olan tek fanlı model Zotac GTX 1050 Ti Mini Edition model karta mı yöneleyim? Performans açısından tek fanlı ve mini olması bir fark yaratır mı ve aralarındaki 95 liralık farkı vermeye değer mi?

Sistemim;

Anakart: Gigabyte H110m-S2V
İşlemci: i3 6100 3.7 GHz
RAM: GSkill 8 GB DDR4
HDD: WD 1 TB 7200 RPM
Kasa: Cooler Master CMP351 500W
Çok az bir fark var diye MSI alma miniyi tercih et zaten bir kaç sene sonra yine kart alacaksın.

Valla arkadaslar 15 gun kadar önce bende ayni tereddütleri yasamıştım bastim parayı aldım MSI cok da memnunum (Gaming 1050 Ti). Ek güç bağlantılı versiyonu kart sandigimdan daha kuvvetli cikti o ayri. A10 7890K ile kullaniyorum bazi oyunlarda darbogaz bile yaptigi oldu. Ayarlardan sonra normale dondu :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Herkese cevapları için çok çok teşekkür ederim. Pascal mimarili az güç tüketen bir kart olduğu için tek fan da sorun çıkarmayacak dediniz, peki MSI'ın kartı sanırım fabrika çıkışlı OC yapılmış bir kart. Performans'a etkisi fazla olur mu? Yani iki kart arasında fps farkı çok olur mu? Teşekkürler.

Herkese cevapları için çok çok teşekkür ederim. Pascal mimarili az güç tüketen bir kart olduğu için tek fan da sorun çıkarmayacak dediniz, peki MSI'ın kartı sanırım fabrika çıkışlı OC yapılmış bir kart. Performans'a etkisi fazla olur mu? Yani iki kart arasında fps farkı çok olur mu? Teşekkürler.
Kendinden OC yapilmis modelleri mevcut,düz olan verdiyonlarida var.

O etki dediğimiz şey birkaç FPS. :) Soğutma konusuna fazla kafa yormayın. Casper bilgisayara fansız GTX 1050 Ti koymuş. 100-150 MHz otomatik overclock var BIOS üzerinde. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı