GTX 1050 Ti için Zotac mı, MSI mı?

Sistemi almadıysan işlemcini G4560 yap. Aynı performansı veriyor ve aralarında fiyat farkı 200Tl falan almadıysan G4560 öneririm. Tam F/P ürünüdür G4560.

Ben alacak olsaydım zotac alırdım. Neden derseniz, adamlar sağlam ve kaliteli malzeme kullanıyor. Phase sayısı hep diğer kartlardan fazla oluyor. Bu 5 sene garantiyi boş yere vermiyorlar. MSI kart alıp sonra sorun yaşayanı çok gördüm, hem de gaming x serisinde. Ama zotac alıpta pişman olanı görmedim.

A24.jpg

Daha serin çalışıyor üstelik.

Sistemi almadıysan işlemcini G4560 yap. Aynı performansı veriyor ve aralarında fiyat farkı 200Tl falan almadıysan G4560 öneririm. Tam F/P ürünüdür G4560.
Sistemi ekran kartı haricinde topladım, G4560 konusunda katılıyorum bana oldukça yetecek kapasitede bir işlemciydi fakat hiç bir yerde ve sitede bulamadım (hazır sistemler hariç). Bulduklarım da ciddi oranda pahalıydı. O yüzden i3 6100 tercih ettim.

Ben alacak olsaydım zotac alırdım. Neden derseniz, adamlar sağlam ve kaliteli malzeme kullanıyor. Phase sayısı hep diğer kartlardan fazla oluyor. Bu 5 sene garantiyi boş yere vermiyorlar. MSI kart alıp sonra sorun yaşayanı çok gördüm, hem de gaming x serisinde. Ama zotac alıpta pişman olanı görmedim.

Eki Görüntüle 249538

% kaç devirde, kaç cm fan ile hangi seste acaba o derecede. Bunlar da önemli. Ben MSI alırsam, fan devrini en düşükte tutup da, hiç ses çıkartmadan, 80 derecede oynamak isteyebilirim mesela.

Zaten 60 dereceye kadar fan çalıştırmıyordu MSI.

Fiyatları da gördüğüm kadarı ile aynı. Ha garantisi bir faktör.

Eki Görüntüle 249538
Arkadaş benim dün açıklamak istediğimi zaten açıklamış. Teşekkür ediyorum. Gerisi size kalmış artık.

Sistemi ekran kartı haricinde topladım, G4560 konusunda katılıyorum bana oldukça yetecek kapasitede bir işlemciydi fakat hiç bir yerde ve sitede bulamadım (hazır sistemler hariç). Bulduklarım da ciddi oranda pahalıydı. O yüzden i3 6100 tercih ettim.
Intel G4560 Üremitimini Azaltacak Bu haberde nedeni gayet açık şekildde anlatılmış.

Düsük seviyeli kartlar için bu pekde önemli değil ama Msi daha üstündür.
Düşüncedir saygı duyarım ama markacılıkla işler yürümemeli. MSI'ın üstün olduğu kısımlar şunlar: sessizlik, soğutma, görünüş. Soğutmaya ihtiyaç yok çünkü kart ısınmıyor. Sessizlik günümüz oyuncu kartlarının en büyük özelliklerindendir. Aynı şekilde günümüzde üst modeller haricinde rahatsız edecek kadar sesli çalışan kartlar yok. Görünüş konusunda sözüm yok.

Soğutma kısmından MSİ daha iyi ama genede siz bilirsiniz.
Dediğim gibi ısınan bir kart değil. 1080 seçiyor olsaydık MSI/ASUS gibi markalar gerekli zaten. Ama bence 1050 Ti zaten overclock yapılacak bir kart değil. Ben bunu 2 yıl hiç temizlemeyeceğim dersek zaten tüm kartlar/işlemciler ısınıyor.

Dediğim gibi ısınan bir kart değil. 1080 seçiyor olsaydık MSI/ASUS gibi markalar gerekli zaten. Ama bence 1050 Ti zaten overclock yapılacak bir kart değil. Ben bunu 2 yıl hiç temizlemeyeceğim dersek zaten tüm kartlar/işlemciler ısınıyor.

GTX1080 alıyor olsaydı da, EVGA önerecektik. Zotac EVGA'nın düşük modeller için kullanılan kardeşi gibi, bence.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı