GTX 1050 Ti kaç yıl daha yeni çıkan oyunları oynatır?

1050 Ti kullanıyorum. 45 FPS gözüme akıcı geliyor artık çünkü her yeni oyunda aldığım değerler bunlar. 2 gün sonra çıkacak RE4'de denedim yine 45-50 FPS. Var çöpe gitmesine yine 1-2 senesi. (1080p)

Hangi oyunları ultrada oynuyorsun testlerini incelediğimden adamlar Low ayarlarda 40FPS alıyor nasıl ultrada oynayabiliosun?

RDR 2 tam Ultra değil çünkü VRAM yetmiyor hata veriyor.
GTA 5
ETS 2
Forza 4
BF 1
Ve ve en önemlisi Roblox :D
Minecraft da artık sahderpack kullanabiliyorum.

Bende bu kartı 2.elden temize almıştım 2500e şimdi bunu satıp üzerine de biraz ekleyip 2060 veya 6600XT bakacağım.

1660'tan 2060'a geçilmez VRAM artışı da lazım. 6600 XT sağlamdır bizzat kullanıyorum.

Evet öyle ama bana şu an da bu kart yetiyor tam istedim kart 1080p çoğu oyun Ultra da sorun çıkarmıyor ama bu sefer işlemci sorunum var :D

1300X tabii çok kısıtlar o kartı ama ufak bir bütçeyle de halledersin. İkinci el 3300X/3600 kovala çok uygun fiyatlara bulunuyor ve RX 6600 için rahatça yeterliler.

RDR 2 tam Ultra değil çünkü VRAM yetmiyor hata veriyor.
GTA 5
ETS 2
Forza 4
BF 1
Ve ve en önemlisi Roblox :D
Minecraft da artık sahderpack kullanabiliyorum.

Bu oyunların testini inceledim FPS'ler yine sadece oynamaya yetecek türden ki bu oyunlar artık yeni nesil sayılmaz yeni nesil oyunlara bu kart yetmez eski nesil oyunları hala oynatır tabii.

1660'tan 2060'a geçilmez VRAM artışı da lazım. 6600 XT sağlamdır bizzat kullanıyorum.

1300X tabii çok kısıtlar o kartı ama ufak bir bütçeyle de halledersin. İkinci el 3300X/3600 kovala çok uygun fiyatlara bulunuyor ve RX 6600 için rahatça yeterliler.

Evet forumda çok gördüm 2060 geçmeyin diye lakin hem Ray Tracing olması hem de DLSS olması yönünden kurtarır diye düşünüyorum değmez mi?

Bu oyunların testini inceledim FPS'ler yine sadece oynamaya yetecek türden ki bu oyunlar artık yeni nesil sayılmaz yeni nesil oyunlara bu kart yetmez eski nesil oyunları hala oynatır tabii.

Evet zaten fazla oyun oynayan biri değilim bana yetiyor dedim gibi en güncel oyun RDR 2 oynuyorum :D

Gereksiz ayarlar kapalı 900 p Ultra ayarlar hocam isterseniz bir bakın derim 3, 5GB kullanıyor bende.

Link atarmsınız hocam deneyeceğim.

Evet forumda çok gördüm 2060 geçmeyin diye lakin hem Ray Tracing olması hem de DLSS olması yönünden kurtarır diye düşünüyorum değmez mi?

2060'ın Ray Tracing'i bir işe yaramaz, yok hükmünde. DLSS güzel bir opsiyon ama sırf bunun geçilir mi hayır en azından RTX 3060 olmalı 1660 üzerine iyi bir şey görmek istiyorsan.

6600 XT hali hazırda RTX 2060'ın DLSS açık halinden iyi FPS veriyor, FSR 2.2 hiç fena değil (1660 ile GoW ve Cyberpunk'da deneyebilirsin) 8 GB VRAM var vb.

Bende 1660 olsa geçeceğim kartlar 6600 XT, 3060 12 GB, RX 6700 falan olurdu.

Geri
Yukarı