Çözüldü GTX 1050 Ti LoL oynarken anlık donma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Deniz Torunoglu

Hectopat
Merhabalar, öncelikli olarak sistemimi belirtmeyi isterim: GTX1050 Ti ekran kartı, 8 GB DDR4 RAM, i5 9. nesil işlemci. Uzun süredir LoL oynuyorum ama nedense FPS ve ping normalken bir anda oyun kasıyor donmaya başlıyor, ayarlarla ilgili bir sorun olduğunu düşünüp ayarları düşürdüm fakat etki etmedi. Daha sonra da bilmeden bir ayarı açtığımı düşündüm ve oyunun ayarlar kısmında bulunan "Ayarlarımı Sıfırla" butonunu kullandım fakat hala etki etmedi, bir de eskiden oyunda 300-400 FPS alırken şu anda genelde 60-100 arası alıyorum.

Çözüm
Merhabalar, hepsini yaptım ve sonuçları paylaşmak isterim.
1. yöntem: Sıcaklık değerleri normal hatta neredeyse hiç kullanılmıyor, işlemci hakkında da indirdim 40-60 derece işlemci sıcaklığı alıyorum.
2. yöntem: Bu bilgisayar/yönet/ekran kartı bağdaştırıcıları/ sürücü güncelle/ otomatik yükle yi seçerek ekran kartını güncellemeye çalıştım ve ekran kartınız zaten güncel uyarısı aldım.
3. yöntem: Ayarların hepsini geri yükseğe aldım, her türlü ayarı açtım.
4. yöntem: Gelen güncelleştirmeleri yaptım fakat bir işe yaramadı aynı sorun devam ediyor.
5. yöntem: Yaptım ve %100 tarama oldu gösteriyor. Sonra da şöyle bir yazı çıktı.
"Windows resource protection found corrupt files and successfully repaired them.
For Online repairs, details are included in the cbs log file located at.
windir\Logs\CBS\CBS.log. for example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. for offline.
Repairs, details are included in the log file provided by the /offlogfıle flag."
6. yöntem sürekli sistem kesintileri isimli bir şey %30-60 arası CPU ve RAM kullanıyor, sisteme ait olduğu için kapatmak istemedim.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra nasıl gittiği konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim.
"Windows resource protection found corrupt files and successfully repaired them.
Repairs, details are included in the log file provided by the /offlogfıle flag."

Bozuk sistem dosyalarını onarmış ne güzel işte.
Merhaba.

1.yöntem: Afterburner programını indirerek sıcaklık değerlerini bizimle paylaş.
2.yöntem driver sürücülerin güncelliğini kontrol edin
3.yöntem oyunun grafiklerini düşürmeye gerek yok yüksek veya ortaya çekin ki ekran kartına öncelik versin.
4.yöntem arama kutucuğuna "güncelleştirmeleri denetle" yazıp bilgisayarımızı güncelliyoruz.
5.yöntem arama kutucuğuna "CMD" yazıp seçeneklerden "yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçip sfc /scannow bu kodu yazıyoruz ve işlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.
6.yöntem görev yöneticisinde fazla kullanan ve tanımadığınız programları devre dışı bırakıyoruz.

Merhaba.

1.yöntem: Afterburner programını indirerek sıcaklık değerlerini bizimle paylaş.
2.yöntem driver sürücülerin güncelliğini kontrol edin
3.yöntem oyunun grafiklerini düşürmeye gerek yok yüksek veya ortaya çekin ki ekran kartına öncelik versin.
4.yöntem arama kutucuğuna "güncelleştirmeleri denetle" yazıp bilgisayarımızı güncelliyoruz.
5.yöntem arama kutucuğuna "CMD" yazıp seçeneklerden "yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçip sfc /scannow bu kodu yazıyoruz ve işlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.
6.yöntem görev yöneticisinde fazla kullanan ve tanımadığınız programları devre dışı bırakıyoruz.
merhabalar, hepsini yaptım ve sonuçları paylaşmak isterim
1. yöntem: Sıcaklık değerleri normal hatta neredeyse hiç kullanılmıyor, işlemci hakkında da indirdim 40-60 derece işlemci sıcaklığı alıyorum.
2. yöntem: bu bilgisayar/yönet/ekran kartı bağdaştırıcıları/ sürücü güncelle/ otomatik yükle yi seçerek ekran kartını güncellemeye çalıştım ve ekran kartınız zaten güncel uyarısı aldım.
3. yöntem: ayarların hepsini geri yükseğe aldım, her türlü ayarı açtım.
4. yöntem: gelen güncelleştirmeleri yaptım fakat bir işe yaramadı aynı sorun devam ediyor.
5. yöntem: yaptım ve %100 tarama oldu gösteriyor. sonra da şöyle bir yazı çıktı
"Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag."
6. yöntem sürekli sistem kesintileri isimli bir şey %30-60 arası cpu ve ram kullanıyor, sisteme ait olduğu için kapatmak istemedim.

Merhabalar, hepsini yaptım ve sonuçları paylaşmak isterim.
2. yöntem: Bu bilgisayar/yönet/ekran kartı bağdaştırıcıları/ sürücü güncelle/ otomatik yükle yi seçerek ekran kartını güncellemeye çalıştım ve ekran kartınız zaten güncel uyarısı aldım.
3. yöntem: Ayarların hepsini geri yükseğe aldım, her türlü ayarı açtım.
4. yöntem: Gelen güncelleştirmeleri yaptım fakat bir işe yaramadı aynı sorun devam ediyor.
5. yöntem: Yaptım ve %100 tarama oldu gösteriyor. Sonra da şöyle bir yazı çıktı.
6. yöntem sürekli sistem kesintileri isimli bir şey %30-60 arası CPU ve RAM kullanıyor, sisteme ait olduğu için kapatmak istemedim.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra nasıl gittiği konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Bozuk sistem dosyalarını onarmış ne güzel işte.

Çözüm

Geri
Yukarı