Çözüldü GTX 1050 Ti LoL Performans sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tumerefe

Hectopat
Daha fazla  
Ben, GTX 1050 Ti ve FX 6300 kullanıcısıyım. LoL adlı oyunda, en yüksek ayarlarda 1920x1080 çözünürlükte oyun başlarında 100 ile 90 arasında bir FPS değeri alıyorum. Oyun sonlarına doğru 50-60 FPS civarlarına düşüyor. Sorun nedir arkadaşlar ? Tüm sürücüler, BIOS ve Windows'um güncel. Isı sorunu yok ve HD Tune'dan test yaptım. Tüm sistemim;

GTX 1050 Ti
FX 6300
M5a78L-M LX3
XIGMATEK 600W CALIBRE PSU
4GB 1600MHz DDR3 RAM(x2)
1TB Toshıba 5400 RPM HDD

GTX 1050 Tİ serisinin bende kullanıcısıyım ve son yüksek ayarda oynuyorum.Hiç bir sıkıntım yok.Ama gözlemlerime göre sende tek sıkıntı bilgisayar kasanın ilk açılışındaki performans için sunulan seçeneklerdeki görüntü kalite ayarıdır.Eğer onu 1080 p seçtiysen o yüzden olabilir. Diğer bir seçenek ise bilgisayar kasana iyi bir soğutucu fan almanı öneririm.

GTX 1050 Tİ serisinin bende kullanıcısıyım ve son yüksek ayarda oynuyorum.Hiç bir sıkıntım yok.Ama gözlemlerime göre sende tek sıkıntı bilgisayar kasanın ilk açılışındaki performans için sunulan seçeneklerdeki görüntü kalite ayarıdır.Eğer onu 1080 p seçtiysen o yüzden olabilir. Diğer bir seçenek ise bilgisayar kasana iyi bir soğutucu fan almanı öneririm.
Hocam ısı sorunu olmadığını belirttim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan 4K 1050Tİ Ultra ayarlar fps testine bakabilirsiniz. Ben oynarken 1366x768 de 50-80 arası alıyorum. Ama sadece LOL'de.
@lahuti
Kardeşim iyi güzelde sen testin yapıldığı sisteme baktın mı?
Intel Core i7 4930k oc @ 4300 MHz all cores
- Cooler: Corsair H80i Water cooling system
MB: Asrock Extreme 11 X79
RAM: Corsair 64 GB DDR3-2400 ( 8 x 8GB ) @ 1866Mhz CL8
GPU: nVidia EVGA GeForce GTX 1050 Ti 4GB

Üst düzey bi sisteme ha gidiyim bi 1050ti koyayım da test olsun kafasında yapılmış bir test. Senin bakacağın test aynı işlemci ve aynı ekran kartıyla olmalı.
Örneğin bu testte fx 6300 işlemci kullanılmış. Asıl dikkate alınacak test budur. Ki senin RAM'in 4 GB testteki 8 GB. Performansın büyük bir kısmını ekran kartı belirlesede diğer bileşenler es geçilemez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam olarak aynı sorunla baş başayım, işlemcim FX 6350 ve ekran kartım 1050 TI. Söylediğiniz problemlerin aynısı bende de var ve Windows 8.1 yapmama rağmen geçmedi.

Sonunda çözebildim şu sorunu, güncel driver değil 384.76 sürümünü yükleyin, sorununuz düzelecektir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı