GTX 1050 Ti mı daha iyi GTX 1650 Super mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

https://www.youtube.com/results?search_query=gtx1050+vs+1650+

Sistemine göre değişir bence siteminle hangisi uyumluysa onu al eğer sistemin iyi değilse ileride de değiştirmeyi düşünmüyorsan 1050 Ti al yalnız garantili 1000 TL'den fazla verme ama sistemin iyiyse 1650S al geç.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX1650 Super hava karada fark etmez her türlü alır. Diğer sistem bileşenleri neler?

Bilgisayar topluyorum ve iki ekran kartı arasında kaldım:

MSI: MSI GeForce GTX1050Ti Gaming X 4G 4GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı.
Gigabyte: Gigabyte GeForce GTX1650 Super Windforce OC 4G 4GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı.

Hangisi daha iyi? Aralarında çok fark var mı?

Ekran kartı alacağın zaman saat hızlarına bakarak almanı öneririm. Mesela 1050 Ti ekran kartının saat hızı kabaca 1300(base) - 1500(Boost) arasında ilerlerken, 1650S'in saat hızı kabaca 1500(base) ve 1775(Boost) saat hızlarında çalışır. Bu sayede alacağın ekran kartlarının performanslı olduğunu kolaylıkla anlayabilirsin.

Ekran kartı alacağın zaman saat hızlarına bakarak almanı öneririm. Mesela 1050 Ti ekran kartının saat hızı kabaca 1300(base) - 1500(Boost) arasında ilerlerken, 1650S'in saat hızı kabaca 1500(base) ve 1775(Boost) saat hızlarında çalışır. Bu sayede alacağın ekran kartlarının performanslı olduğunu kolaylıkla anlayabilirsin.
Ona bakarsak Rog Strix modelleri 1660'dan daha yüksek çekirdek hızı var. Bilmeden konuşmayın.

Dediğimi yanlış anladın galiba. Benim orada ekran kartı alırken saat hızlarına bakmasını söyledim. Kısaca ekran kartı seçimlerinde yardım olacağını söyledim. Orada kabaca örnekledim.
Ekran kartının modeli belli markası belli, ona bakarsan RX570'in base clock'u 1050 Ti'dan düşük ama RX570 daha performanslı?

Yeni konular

Geri
Yukarı