GTX 1050 Ti mobil undervolt yapınca ısınıyor

DeathStroke123

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Polis Memuru
Arkadaşlar ekran kartını undervolt edince oyunlar kasıyor. Nasıl desem oyunlar titreyerek sesle birlikte kasıyor. Ekran kartı kullanımında inişler çıkışlar oluyor bir anda. Undervoltu ortadan kaldırınca bu sorun ortadan kalkıyor. Undervolt yapmayınca da ekran kartı çok ısınıyor. Bana önerebileceğiniz bir şey var mı? Undervolt için uygun ayar vs. gibi. 3-4 FPS az alsam benim için sorun olmaz. Önceden böyle bir sorun olmuyordu. Bütün oyunlarda böyle. Isınmadan dolayı böyle oluyor derseniz kontrol ettim throttle olan hiç bir şey yok.

NOT: Termal macunlar yeni değişti.

İşlemci: i5-7300HQ
Ekran Kartı: GTX 1050 Ti
RAM: 8x2 16 GB RAM.
Depolama: 500 GB SSD

@erengore Ne yapmamı önerirsiniz hocam?
Kart voltaj çekemiyorsa yapabilecek pek bir şey yok. Laptop kullanıcısı olduğunuz için maalesef pek bir yöntem göremiyorum. Benim ekran kartım da az voltaj çekiyor. Oradan biliyorum yani. Yapabilecek pek bir şey yok.

@erengore Hocam ama eskiden böyle bir sorun olmuyordu.
Hocam akşam bilgisayarınıza bağlanayım mı? Bir bakalım TeamViewer üzerinden.
Discord: erengore#4019
Gerekli bilgileri Discord üzerinden yazarım. Siz bana Discord'dan istek atın.

@erengore Hocam sorunu bir türlü çözemedim. Günlerdir uğraşıyorum. Bir ara yapıyor gibi oldum sonra yine bozuldu. Sorun yazılımsal hocam onu farkettim. Undervolt etmesemde her türlü oyunlar kasıyor. Ekran kartı 72 dereceye yaklaşınca bir anda dengesizlikler başlıyor. GPU ve CPU kullanımı sürekli düşüyor yükseliyor. Böyle anlam veremediğim kasmalar oluyor. Önceden böyle bir şey olmuyordu. Ekran kartı ısınıyor desem. Ekran kartı için 72 derece normal değil mi?

@erengore Hocam sorunu bir türlü çözemedim. Günlerdir uğraşıyorum. Bir ara yapıyor gibi oldum sonra yine bozuldu. Sorun yazılımsal hocam onu farkettim. Undervolt etmesemde her türlü oyunlar kasıyor. Ekran kartı 72 dereceye yaklaşınca bir anda dengesizlikler başlıyor. GPU ve CPU kullanımı sürekli düşüyor yükseliyor. Böyle anlam veremediğim kasmalar oluyor. Önceden böyle bir şey olmuyordu. Ekran kartı ısınıyor desem. Ekran kartı için 72 derece normal değil mi?
Yani normal ama sistem üreticisi belirli limitler koymuş olabilir hocam. Ki bence olay ekran kartından ziyade CPU'nun Throttle olması.

Yeni konular

Geri
Yukarı