GTX 1050 Ti mobil undervolt yapınca ısınıyor

DeathStroke123

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Polis Memuru
Arkadaşlar ekran kartını undervolt edince oyunlar kasıyor. Nasıl desem oyunlar titreyerek sesle birlikte kasıyor. Ekran kartı kullanımında inişler çıkışlar oluyor bir anda. Undervoltu ortadan kaldırınca bu sorun ortadan kalkıyor. Undervolt yapmayınca da ekran kartı çok ısınıyor. Bana önerebileceğiniz bir şey var mı? Undervolt için uygun ayar vs. gibi. 3-4 FPS az alsam benim için sorun olmaz. Önceden böyle bir sorun olmuyordu. Bütün oyunlarda böyle. Isınmadan dolayı böyle oluyor derseniz kontrol ettim throttle olan hiç bir şey yok.

NOT: Termal macunlar yeni değişti.

İşlemci: i5-7300HQ
Ekran Kartı: GTX 1050 Ti
RAM: 8x2 16 GB RAM.
Depolama: 500 GB SSD

@DeathStroke123 Konun ile alakası yok ama bir şey sormak istiyorum. Aşağıda linkini attığım laptopa sahibim. Seninle aynı işlemci ve ekran kartına sahip. Sadece bende SSD yok ve RAM 8 GB. Oyunlarda FPS sıkıntım yok ancak klasörleri yavaş açıyor ve bilgisayar tepkileri yavaş veriyor. Sence bunun için ne yapmalıyım? SSD gerekiyor sanırım. RAM de gerekir mi? Yoksa sadece SSD yeterli mi? Ayrıca ek olarak monitör almak istiyorum. Bu laptopa bağlayabilir miyim sence?

@selimsahinceng Hocam klasörler hızlı açılsın istiyorsanız SSD şart. Ayriyetten oyunlarda performans artışı görmek istiyorsanız RAM de şart. Ben de size bir soru soracağım hocam benim ısınma yok bir şey yok ama oyunlar bir süre sonra kasıyor. Nasıl desem çok değişik bir şekilde. Siz undervolt ettiniz mi laptopu? Veya siz de hiç mi sorun olmuyor?

@selimsahinceng Hocam klasörler hızlı açılsın istiyorsanız SSD şart. Ayriyetten oyunlarda performans artışı görmek istiyorsanız RAM de şart. Ben de size bir soru soracağım hocam benim ısınma yok bir şey yok ama oyunlar bir süre sonra kasıyor. Nasıl desem çok değişik bir şekilde. Siz undervolt ettiniz mi laptopu? Veya siz de hiç mi sorun olmuyor?
Benim FPS sorunum yok. Çok oyun oynamıyorum, sadece LoL oynuyorum. Dediğim gibi tek sorunum bilgisayarın bazı şeylere yavaş tepki vermesi. O zaman dediğiniz gibi SSD önceliğim olmak üzere RAM de alınabilir. Teşekkür ediyorum. Undervolt hakkında hiçbir bilgim yok. Ancak laptopu alalı 2.5 sene oldu. Hiçbir farklı işlem yaptırmadım. Genelde format atıp kullanıyorum. Belli bir süre sonra kasıyor dediniz. Acaba bir donanım ısınıyor da ondan mı kasıyor? Termal macun gibi şeyler çözüm olabilir belki. Ancak ilk başta dediğim gibi LoL harici pek oyun oynamam. Belki başka oyunlarda bende de aynı sorun olabilir yani.

@selimsahinceng Hocam peki Vsync kapalı mı oynuyorsunuz LoL'ü?
Evet onsuz oynuyorum. O kutucuğu işaretlemiyorum.
@selimsahinceng Hocam peki Vsync kapalı mı oynuyorsunuz LoL'ü?
Galiba aynı bilgisayarı kullanıyoruz ve birkaç şey sormak istiyorum. Taktığınız ek SSD ve RAM özelliklerini öğrenebilir miyim? Link atabilir misiniz? İkinci monitör bağladınız mı hiç çalışıyor mu?

Son düzenleme:
Tam da bu modelleri bulmuştum, çok sattığı için. Sadece endişem vardı, ya uymazsa diye. Çok teşekkür ediyorum, gerçekten çok yardımcı oldun.
Tam olarak bu modeller mi takılı senin bilgisayarında şu anda?

Yeni konular

Geri
Yukarı