GTX 1050 Ti nasıldır ?

RX 480 Vulkan'da GTX 1060'ı ciddi farkla geçiyor, DX 12'de oyunda oyuna değişecek şekilde eşit performans veriyor, geçtiği oyunlar oluyor. DX 11'de de GTX 1060 önde. GTX 1060'ın 3GB sürümü RX 480 4GB ve 8GB'dan daha düşük performanslı. GTX 1060 tercih edeceksen 6GB'dan daha aşağısını alma ama amazon.com üzerinde 1000 TL'ye çıkman gerek GTX 1060 için. Bence RX 480 almalısın fiyatı daha ucuz ve DX 12'de GTX 1060'dan geri kalır bir yanı yok. DX 12 yaygınlaşıyor yavaş yavaş.

Amazon.de üzerinde en ucuz bulabildiğim GTX 1060 6GB 1020 TL falandı, RX 480 4GB ise GTX 1060 6 GB'ı DX 12'de yer yer geçiyor yer yer eşit performans veriyor, Vulkan'da geçiyor DX 11'de geride kalıyor %10-15 falan.

RX 480 4GB amazon.de: 872 TL
GTX 1060 6GB amazon.de: 1020 TL.

Tercih senin. (RX 480 al sen :D)
Öneriniz için teşekkür ederim öyle yaparım artık :D

Öneriniz için teşekkür ederim öyle yaparım artık :D
Amazon.de üzerinden ilk defa alışveriş yapacaksan şu konuda bilgin olsun, kargoyu UPS ile 2 günde falan Türkiye'ye ulaştırıp gümrük işlemlerine başlıyorlar fakat gümrükleme işlemini onlar yaptığı için sana bir vekaletname PDF'si yollayacaklar, telefon ile arayıp ne yapman gerektiği konusunda seni Türkçe olarak bilgilendirecekler. Unutmaman gereken nokta ise seni aradıklarında hangi e posta adresine yollaman gerektiğini öğrenmen gerekiyor o vekaletnameyi.

Amazon.de üzerinden ilk defa alışveriş yapacaksan şu konuda bilgin olsun, kargoyu UPS ile 2 günde falan Türkiye'ye ulaştırıp gümrük işlemlerine başlıyorlar fakat gümrükleme işlemini onlar yaptığı için sana bir vekaletname PDF'si yollayacaklar, telefon ile arayıp ne yapman gerektiği konusunda seni Türkçe olarak bilgilendirecekler. Unutmaman gereken nokta ise seni aradıklarında hangi e posta adresine yollaman gerektiğini öğrenmen gerekiyor o vekaletnameyi.
Amazon'dan sürekli anakart, işlemci siparişi veren tanıdıklarım var sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. Onlar yardımcı olur da aklıma şu soru geldi. Şimdi benim işlemcim i7 fakat 1. nesil :D. Önerdiğiniz kartı besleyebilme konusunda şüphelerim var. Aslında çoğu kişi hala iyi bir işlemci olduğunu söylüyor. İşlemci 750 Ti modelini şuanki oyunlarda gücünün %44'ünü kullanarak ekran kartını %99 a vurdurabiliyor. Umarım Rx 480'de darboğaz yaşamam :kararsız:.

Amazon'dan sürekli anakart, işlemci siparişi veren tanıdıklarım var sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. Onlar yardımcı olur da aklıma şu soru geldi. Şimdi benim işlemcim i7 fakat 1. nesil :D. Önerdiğiniz kartı besleyebilme konusunda şüphelerim var. Aslında çoğu kişi hala iyi bir işlemci olduğunu söylüyor. İşlemci 750 Ti modelini şuanki oyunlarda gücünün %44'ünü kullanarak ekran kartını %99 a vurdurabiliyor. Umarım Rx 480'de darboğaz yaşamam :kararsız:.
Biraz darboğaz yapabilir fakat sisteminin bileşenleri kalitesiz değilse donma, takılma sorunları yaşayacağını sanmam. Titan X ve G3258 ile test etmişti Recep Baltaş ve Ali Güngör. Donma, takılma yaşanmamıştı ve 1080p'de oldukça yüksek FPS değerlerine çıkmışlardı.

Merhaba, benim asus m70ad bilgisayarım var ekran kartını değiştirmek istiyorum acaba
Msı GTX 1050 Tİ 4GB OC olur mu ?

Merhaba, benim asus m70ad bilgisayarım var ekran kartını değiştirmek istiyorum acaba
Msı GTX 1050 Tİ 4GB OC olur mu ?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı