GTX 1050 Ti OC yapılmalı mı?

Mehmet Aliiii

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI 1050 Ti OC kullanıyorum. OC siz hali 100%100 kullanımda maksimum 62 gördü. Sizce OC yapmalı mıyım? Yaparsam nasıl FPS artışı olur bana? Bir de soğutmam yeter mi? MSI 100M+2X SilverStone Air blazer 120r kullanıyorum.

(Belki sistemim lazım olur)
i5 7500.
B250M PRO VDH.
24 GB RAM.
500W.
1TB HDD.
3400/1300 SSD.

Sıcaklıklar güzel, zaten kasa da havadar. Pek bir sorun gözükmüyor, yapabilirsiniz. Ben tek fanlı bir modelde sıkış tepiş bir kasada yaptım sorun olmuyor.

Yapın yapın da öyle performans yükselsin diye fullemeyin biraz yapın tadını kaçırmayın. Bir de meraktan soruyorum bu kadar eski bir sistemde nasıl 24 GB RAM var RTX 3060'lı sistemde bile 16 GB RAM var neden bu kadar RAM taktın bir külüstüre?

Yapın yapın da öyle performans yükselsin diye fullemeyin biraz yapın tadını kaçırmayın. Bir de meraktan soruyorum bu kadar eski bir sistemde nasıl 24 GB RAM var RTX 3060'lı sistemde bile 16 GB RAM var neden bu kadar RAM taktın bir külüstüre?
Külüstür mü? Kimsenin bilgisayarına külüstür demeye hakkın yok.

Hocam külüstür olduğunu düşünmüyorum ama cevap vereyim. İlk başta 8 GB vardı. İlerleyen zamanlarda yetmemeye başladı. Önümde iki seçenek vardı. Ya 16 yapacaktım ya 24. bende ilerleyen zamanlarda ekran kartını değiştiririm, daha yüksek RAM yiyen oyunlar oynayabilirim bu yüzden RAM'im yetmez diye düşünerek (bir daha RAM almakla uğraşmamak için) sorunu kökten çömek istedim.
Sıcaklıklar güzel, zaten kasa da havadar. Pek bir sorun gözükmüyor, yapabilirsiniz. Ben tek fanlı bir modelde sıkış tepiş bir kasada yaptım sorun olmuyor.

Hocam peki OC yaparsam sistemde ne kadarlık bir artış olur (ekran kartı isteyen oyunlarda)

Hocam külüstür olduğunu düşünmüyorum ama cevap vereyim. İlk başta 8 GB vardı. İlerleyen zamanlarda yetmemeye başladı. Önümde iki seçenek vardı. Ya 16 yapacaktım ya 24. bende ilerleyen zamanlarda ekran kartını değiştiririm, daha yüksek RAM yiyen oyunlar oynayabilirim bu yüzden RAM'im yetmez diye düşünerek (bir daha RAM almakla uğraşmamak için) sorunu kökten çömek istedim.

Hocam peki OC yaparsam sistemde ne kadarlık bir artış olur (ekran kartı isteyen oyunlarda)
Ne kadar frekans verebileceğinize bağlı, ben çekirdeğe ve VRAM'lere 200 verebildim Witcher 3'de 20FPS'lik bir artış oldu. Siz daha fazla ya da az yapabilirsiniz bu değerler değişir. Sıcaklık olarak da dediğim gibi gayet serin çalışıyor, abartmadığınız sürece sorun olmaz.

Hocam çift kanal ile daha iyi bir performans elde edebilirsiniz, denemenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı