GTX 1050 Ti oyun performans düşüklüğü

migration

Kilopat
Sistemimi ekimde almıştım. Sorunsuzdu. Ne oldu bilmiyorum ama 1 aydır böyle. Daha dün format atıp denedim ama olmadı yine aynı. Her şey güncel ne kadar sürücü varsa güncelledim. Güç seçeneklerinden performans yaptım, NVDIA'nın denetim masasından performansa aldım. msconfig > hizmetten çekirdek sayısını 12 yaptım. Oyunlara girmeden önce altta açık hiçbir şey bırakmadım. Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bıraktım. XBOX'ı devre dışı bıraktım hatta kaldırdım bilgisayarımdan. Kısaca ne yaptıysam olmadı. Sisteme BIOS'tan kendi Overclock ayarından O.C'ta yaptım. Sorunum değişmedi.

Sistemimi yazıyorum.
  • MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4G O.C Modeli
  • Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • MSI Ryzen destekli B350 M PRO VDH Anakart
  • Corsair Force LE200 SSD 120 GB
  • WD BLUE 500 GB Hard Disk 7200 RPM
  • XIGMATEK X-CALIBRE Serisi 500W Güç Kaynağı
  • SAMSUNG 21.5 inç geniş açılı LED 60 Hz (75 Hz olabiliyor) monitör
  • Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix DDR4 3000 MHz RAM

Hangi parça sorunlu hala anlamadım çok garip bir sorunum var. Disklerde mi sıkıntı yoksa anakartta mı yoksa ekran kartımı... Anlayamadım. CS:GO oyununu referans alarak videosunu yükledim değerlere bakabilirsiniz.

PUBG'de mesela eskiden 80-90 FPS alırdım orta-düşük karışık ayarlarda tatmin ederdi. Hatta V-Sync açardım yağ gibi akardı. Ama artık 90 FPS gördüğüm halde eğer V-Sync açmazsam takılmalar başlıyor. İnanılmaz droplar. FPS sayacı olmasa 30-40 FPS alıyorum zannederdim. V-Sync açsam da bunlar azalmıyor tam olarak. Yine azar azar devam ediyor. Hadi bu oyun sorunlu falan. CS:GO neden böyle ? Sorunum ne cidden artık çıldırmak üzereyim. Yeni bir sisteme ne olabilir ki ? Sorun formatlıkta değil artık. Sıkıntının ne olduğunu anlasam direkt ona yoğunlaşacağım. Gerekiyorsa servisine yollayacağım. Oyunları hem SSD'de hem HDD'de denedim sonuç aynı. İki diskimin de Eror Scan testleri yemyeşil çıktı.

Şimdi sizlere bazı test sonuçlarını ekte paylaşacağım.

Jira, Nazım Paşa, Neko, BERWAR, Hüseyin Ay, Recep Baltaş.
Lütfen aklınıza ne geliyorsa bir çözüm, bir fikir söyleyin. Vallahi sinirden kasayı parçalayacağım o_O

CS:GO için çektiğim video. Lütfen HD izleyin takılmaları farkedeceksiniz. https://www.youtube.com/watch?v=GP5OaN1c4Bo&feature=youtu.be1.PNG 2.PNG 3.PNG 4.PNG 5.PNG

Son düzenleme:
Videoda ekran kartını % kaçının kullanıldığı yazmıyor, onuda açsaydın keşke. Tam emin olurdum.

Ayrıca o nasıl CS GO oynamak kendi adamlarında ateş ediyorsun sürekli :D

Ti modellerde bir GTX'tir. Ve daha güçlü bir karttır.
Bu Tİ serisine hiç gönlüm el vermiyor.

Alacaksan GTX alacaksın kardeşim :LOL:

Videoda ekran kartını % kaçının kullanıldığı yazmıyor, onuda açsaydın keşke. Tam emin olurdum.

Ayrıca o nasıl CS GO oynamak kendi adamlarında ateş ediyorsun sürekli :D
Hocam yazıyor en üstte. Sıcaklığın yanında. Hocam sistemin durumuna sinirlendim öylesine vuruyorum işte. Normalde iyiyimdir . :)

Bu Tİ serisine hiç gönlüm el vermiyor.

Alacaksan GTX alacaksın kardeşim :LOL:
Hocam ekran kartından mı sorun acaba ? Öyleyse rahatlıcam yemin ederim. Sorunu tespit edemiyorum.

Ti düşük güç tüketimi sunan biraz kırpılmış modellerdir.
Hocam şimdi sorun ekran kartı mı ? Sorun oysa sevinirim. Çünkü sorunu bir türlü tespit edemedim. Delirmek üzereyim. Sorun ondansa servise falan göndereceğim.

Ti olarak adlandırılan modeller düşük güç tüketen, kırpılmış modeller değildir. Tam aksine "Titan" anlamına gelir ve daha üst modellerdir. Neye dayanarak bu tarz çıkarımlar yapıyorsunuz anlayamıyorum bazen...

Video ya baktımda az çok senin FPS değerlerini almış adam...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bilgisayarıma Zotac GTX1050 OC EDITION GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartını alıcam anakartım gıgabyt GA-M68MT-S2 sizce uyarmı sıkıntı olurmu birde powerım 300w uyarmı sıkıntı çıkarırmı
Ya hocam Allah aşkına git konu aç sor. Burda benim sorunum tartışılıyor.

Video ya baktımda az çok senin FPS değerlerini almış adam...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Takılma olmuyor galiba adamda. Videonun netliği azdı anlayamadım pek. FPS'ten yana sıkıntım yok ama dediğim gibi takılıyor. Önceden de oynuyodum ama böyle değildi.

Ti olarak adlandırılan modeller düşük güç tüketen, kırpılmış modeller değildir. Tam aksine "Titan" anlamına gelir ve daha üst modellerdir. Neye dayanarak bu tarz çıkarımlar yapıyorsunuz anlayamıyorum bazen...
Size göre sorun nedir peki ?

Ekran kartında problem yok onu söyleyim yani.
FPS Düşmüyor ama oyun takılıyorsun diyorsun.

Benim bi oyunda öyle yapıyordu hard disk ten dolaydı ama.

Ekran kartında problem yok onu söyleyim yani.
FPS Düşmüyor ama oyun takılıyorsun diyorsun.

Benim bi oyunda öyle yapıyordu hard disk ten dolaydı ama.
Hard Disk'in sonuclarınıda attım yukarda. Ekran kartı kullanımı takılma anında birden düşüyor onu farkettiniz mi videoda ? Bundan dolayı belki ondadır sorun dedim. Gerçi işlemci kullanımı da düşüyor o an.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı