Corsair Spec Delta RGB oyuna girince cam ısınıyor

Saykoraz

Picopat
Merhaba arkadaşlar, başlıkta kasamı belirttim. Oyuna girdiğimde hemen camlar sıcacık oluyor, elle dokunduğunda anlıyorsun. Bu doğal bir şey mi çünkü oyun içi değerlerim son derece iyi değerler stabil ısınma durumu yok. Ama camın bu kadar sıcak olması endişelendirdi beni. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında normal bir şey mi?

Screenshot_1.png

Cam 50 derece bile olsa elinizle dokunduğunuz zaman sıcak gelir. Dokunmayla bu tip şeyler anlaşılmaz. Oyun sırasında Afterburner ile sıcaklıklara bakın, fazla ısınan bir parça varsa o zaman bir sorun vardır.

Teşekkür ederim endişelenmeme gerek yokmuş o zaman. Oyundan çıkar çıkmaz camların ısısı gidiyor zaten. Kafama takmıştım bende acaba kasa da bir problem olabilir mi diye :D tekrardan teşekkürler cevaplarınız için.

Cam zaten ısınır sonuçta parçalarınız 60 70 derece arası çalışıyor sizin eliniz 40 50 derece bile olsa o kasanın camına değince acır. Yani siz cama takılmayın.

Bu arada imzanda sistemini gördüm sistemimiz hemen hemen aynı seninle. Acaba ekran kartının fanlarını otomatikte mi kullanıyorsun yoksa kendin mi ayarladın? Auto kullandığım zaman gereğinden fazla ısınıyor gibi geldi bana kendim el ile denemek için %70 seviyelerine çektiğimde fan ayarlarını 5-10 derece düşüş sağladım ne düşünüyorsun? Hangi türlü kullanmak mantıklı.

Son düzenleme:
biraz hortlattım ancak bu kasada ısınma sorunu mevcut ekran kartım yan kapak olmadan 65 derece çalışırken kapak takıldığında 75 derecelere çıkıyor. Bu normal değil malesef. Kasayı bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.

Biraz hortlattım ancak bu kasada ısınma sorunu mevcut ekran kartım yan kapak olmadan 65 derece çalışırken kapak takıldığında 75 derecelere çıkıyor. Bu normal değil maalesef. Kasayı bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.

Ben sıcaklıklar konusunda memnunum fakat kasanın fanları sesli çalışıyor bende ondan şikayetçiyim ama parasının hakkını veriyor diyebilirim işlemci ve ekran kartı sıcaklık değerlerim gayet iyi benim memnunum. (şimdi fiyatı çok arttı kasanın önermiyorum bu yüzden)

biraz hortlattım ancak bu kasada ısınma sorunu mevcut ekran kartım yan kapak olmadan 65 derece çalışırken kapak takıldığında 75 derecelere çıkıyor. Bu normal değil malesef. Kasayı bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.
Normal, 75 derece fazla bir sıcaklık değil ki? ön kapağını çıkartırsanız düşer o sıcaklık ayrıca.

Sıcaklık normal ancak fanlar çok hızlı çalışıyor ses sorun oluyor. Fan devrini düşürünce de sıcaklıklar 80 dereceye vuruyor. Yaz aylarında düşünemiyorum bu sıcaklıkları.
Ne kadar para verirsen o kadar mal alırsın, ucuz bir kasaya 3 RGB 1 de normal fan koymuşlar. Sessiz fan koyacak kadar üst seviye bir kasa değil zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı