GTX 1050 Ti Performansı Nasıldır?

Dostum benim kartım sıcak çalışıyor diye tüm kartlar sıcak çalışacak diye birşey yok ki. Benim kasamda hava akışı berbat olduğu için benim kartım ısınıyor. Ama o arkadaşın hava akışı iyidir, yükte benim gibi 77 derece değilde en kötü 70 derece alır, 70'de değil 65'e kadar inebilir hava akışı sağlanırsa. Gereğinden fazla voltaj çektiği doğru ama bazı kişiler dediğim gibi 65 derece bile alabiliyor çok ağır oyunlarda bile. Yükte 75 derece alsa bile kart en kötü 4-5 sene rahat gider dostum.

Zaten fazla ısındığını görürsem kendim manuel ayarlıyorum fan hızını, kendim ağır bir oyunda 77 dereceyi görüyorsam fan hızımı arttırıyorum manuel, o 77 derece oluyor en kötü 68-69.
Bak ben GTX1050ti kullanıyorum şu anda. Yenileme vakti geldi tabi ki. Ama ben o kartın ümüğünü sıksam 55 dereceyi görmez. Asus RogStrix OC versiyonu üstelik. OC haliyle bu söylediğim geçerli. Ha istesem ona daha çok voltaj veririm soğutması sıkıntı değil. Gerek yok. Şimdi bi devirde bir kartın OC olmadan sıcaklık değerleri bu segmentte 77 dereceleri görüyorsa orda oturup bir düşünmek gerek.

Bak ben GTX1050ti kullanıyorum şu anda. Yenileme vakti geldi tabi ki. Ama ben o kartın ümüğünü sıksam 55 dereceyi görmez. Asus RogStrix OC versiyonu üstelik. OC haliyle bu söylediğim geçerli. Ha istesem ona daha çok voltaj veririm soğutması sıkıntı değil. Gerek yok. Şimdi bi devirde bir kartın OC olmadan sıcaklık değerleri bu segmentte 77 dereceleri görüyorsa orda oturup bir düşünmek gerek.
Kart fabrikadan OC'li olarak geldi bana. Ayrıca 77 Derece accayip kafaya takılacak bir sıcaklık derecesi değil. 85 Dereceden sonrası sıkıntı. 77 Derece de de o kart 5-6 sene gider.
Konu sıcaklık olunca o konuda haklısınız, ama dediğim gibi 77 derece sorun olacak bir derece değil, yüksek ama normal derecesinde. Arkadaş accayip sıcaklık değerlerine takıksa RX 570'den daha düşük performans veren 1650'ye veya 1050 Tİ'ya dönebilir. Ama arada fazlasıyla performans kaybı var.

Kart fabrikadan OC'li olarak geldi bana. Ayrıca 77 Derece accayip kafaya takılacak bir sıcaklık derecesi değil. 85 Dereceden sonrası sıkıntı. 77 Derece de de o kart 5-6 sene gider.
Konu sıcaklık olunca o konuda haklısınız, ama dediğim gibi 77 derece sorun olacak bir derece değil, yüksek ama normal derecesinde. Arkadaş accayip sıcaklık değerlerine takıksa RX 570'den daha düşük performans veren 1650'ye veya 1050 Tİ'ya dönebilir. Ama arada fazlasıyla performans kaybı var.
Çipi karta bağlayan lehim ayaklarda sürekli ısınıp soğumadan kaynaklı, yüksek akım kaynaklı arıza oluyor. Yani 77 sen ona 80 de. Oda sıcaklığı 27 derece de. Arada 50 küsür derece fark var. 5-6 sene kendin deneyimle gör dostum o kart gider mi :D Amacım tartışmak değil adam yeni kart alıyor. Alıp RX570 gibi kartları kullanan arkadaşlara da tavsiyeler veriyoruz. Az bir miktar voltaj düşürmek kasa hava akışını iyi hale getirmek. Stabil bir driver bulup arşive eklemek. Olası bir sorunda eski driver a dönmek gibi... Ama daha iyi tercihleri varken problem yaşama olasılığı olan kartları tercih etmemesini söylemek burada teknolojiyi takip eden ve bizden yardım isteyen arkadaşlara karşı görevimiz. Ben AMD kullanıcısı olsam ki yıllarca kullandım yine aynı tavsiyeyi verecektim. Doğru birdir neticede.
RX 570 'Wattman ayarları geri yüklendi' Hatası ve Renk Bozukluğu - Technopat Sosyal buyrun bu neredeyse her gün açılan sorunlardan sadece birisi.

Ryzen 3 1200 + 1050Ti ile PUBG'de darboğaz yaşıyorum, LOL 100-80 FPS arası, CS'de 130 FPS'i geçmiyor. i7 9700k'lı sistemde de denedim, PUBG stabil 80FPS, LoL ve CS GO 144+ FPS çok rahat görüyordu. İşlemcin çok önemli bu durumda gerçekten.

Ryzen 3 1200 + 1050Ti ile PUBG'de darboğaz yaşıyorum, LOL 100-80 FPS arası, CS'de 130 FPS'i geçmiyor. i7 9700k'lı sistemde de denedim, PUBG stabil 80FPS, LoL ve CS GO 144+ FPS çok rahat görüyordu. İşlemcin çok önemli bu durumda gerçekten.
İşlemci ve RAM hayati. Bende i5 7600 geçtim birkaç ay önce g4560tan. 8GB bellek vardı 16 yükselttim. Bu haliyle fazlasıyla tatmin edici. Rainbow Six Siege +100. Doğru ayarlarla öyle çok bir kısıntı yapmadan +60FPS sürekli ki canavar gibi grafik isteyen bir oyundur. Tamam işte orta sınıfı götürecek şeyler bunlar. Üstelik OC yapmadığım zaman durum böyle. Yaparsan fazlası da olur. Bu demek değil ki sıfır GTX1050ti al. Varsa imkanın git GTX1060 6GB al Manli Gallardo Gtx 1060-6gb Ekran Kartı - n11.com bak bu 1200 lira. İkinci el temizini daha ucuza bulursun. Varsa daha GTX1660 al. Yoksa paran GTX1650 al 1000 liraya. Ama kendi topuğuna sıkma kardeşim

Çipi karta bağlayan lehim ayaklarda sürekli ısınıp soğumadan kaynaklı, yüksek akım kaynaklı arıza oluyor. Yani 77 sen ona 80 de. Oda sıcaklığı 27 derece de. Arada 50 küsür derece fark var. 5-6 sene kendin deneyimle gör dostum o kart gider mi :D Amacım tartışmak değil adam yeni kart alıyor. Alıp RX570 gibi kartları kullanan arkadaşlara da tavsiyeler veriyoruz. Az bir miktar voltaj düşürmek kasa hava akışını iyi hale getirmek. Stabil bir driver bulup arşive eklemek. Olası bir sorunda eski driver a dönmek gibi... Ama daha iyi tercihleri varken problem yaşama olasılığı olan kartları tercih etmemesini söylemek burada teknolojiyi takip eden ve bizden yardım isteyen arkadaşlara karşı görevimiz. Ben AMD kullanıcısı olsam ki yıllarca kullandım yine aynı tavsiyeyi verecektim. Doğru birdir neticede.
RX 570 'Wattman ayarları geri yüklendi' Hatası ve Renk Bozukluğu - Technopat Sosyal buyrun bu neredeyse her gün açılan sorunlardan sadece birisi.
Dostum 77 derece de 5 yıl GTX 950 kullandım, performanstan bir gram kayıp yaşamadım.
Ve o bahsettiğiniz wattman hatası 19.5.2 versiyonun da geçti. Arkadaşa kalmış artık, tartışmanın manası yok. Benim tercihim kesinlikle RX 570 olurdu, hem fazla para verip 1650 alıyorsun, hemde bazı oyunlarda RX 570'in gerisinde kalıyorsun, çok saçma geliyor, aynı lafım 1050 Tİ için de geçerli. Eh tabi 1660 veya 1060 alır birazdaha para ekleyip tabii ki bu en doğrusu olur. Ve birdaha dile getireyim, ben 77 derece alıyorum diye tüm kasalarda 77 derece alacak gibi birşey söz konusu değil. Kasamda hava akışı gram yok diyebilirim. RX 570'te yükte 65 derece bile alan var, artık nasıl bir tercih yapacağı arkadaşa kalmış. İyi akşamlar diliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı