GTX 1050 Ti PUBG Performansı

alivelikelikali

Hectopat
Daha fazla  
PUBG foruma son update ile FPS drop yaşadığımı yazdım, bana sorun oyunda değil bilgisayarında çünkü 1050Ti minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor dedi bir üye. Oyunu değil 1050Ti, 1050 ile ile oynayan pek çok arkadaşım da var o yüzden ilginç geldi biraz. Söyleyen adam ciddiyetsiz biri miydi yoksa cidden karşılamıyor mu 1050Ti?
Gereksinimlerinde GTX 960 2GB yazıyor; 4GB'lık 1050Ti, 2GB'lık 960'tan daha düşük bir kart mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1000 saatten fazla oynamam var cidden sorunları olan bir oyun. Sistemim R3 1200, Asus GTX1050TI, 8GB ram söylemek istediğim yediğim dropların maddi hesabı yok 60-70FPS aralığında gezerken aniden 20-30 arasına düşüyor bu sisteminde olan değil oyundan kaynaklı bir problem.

1000 saatten fazla oynamam var cidden sorunları olan bir oyun. Sistemim R3 1200, Asus GTX1050TI, 8GB ram söylemek istediğim yediğim dropların maddi hesabı yok 60-70FPS aralığında gezerken aniden 20-30 arasına düşüyor bu sisteminde olan değil oyundan kaynaklı bir problem.
O sorun bende de var RAMden diye tahmin ediyorum.

RAM ile alakası yok bence. 16 GB RAM var bende. Bende sürekli drop yiyorum. Hatta drop yediğim an GPU kullanımı düşüyor. Sizde de öyle mi ? Bence oyunda sorun var.
GPU kullanımı düştüğü için drop yiyorsun. Bende de aynı sorun var ama benim RAMden kaynaklanıyor. Çünkü aynı bileşenleri 8GB RAMe sahip sistemde denediğimde hiçbir sıkıntı olmadan çalışıyordu.

16 GB demek istedin sanırım ?
Hayır 8GB doğru dedim. 8GB RAM ile PUBG oynanmaz diye bir kural yok. Sistemden sisteme RAM kullanımı değiştiği için PUBG üzerinde RAMden kaynaklı fps düşüşleri olabiliyor. Ancak genel olarak gpu kullanımına bağlı fps düşüşleri RAM düşüklüğüne bağlanıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı