GTX 1050 Ti sıcaklığı 55 dereceyi geçince frekansını kısıyor

raknhocam

Megapat
Makaleler
7
Yer
İzmir, Şirinyer
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD XFX SWFT 309 RX 6700XT
AMD Ryzen 5 5600
ASUS ROG STRIX B550-F
ASUS ROG STRIX 650G
Phanteks Eclipse G360A
Patriot Viper Steel 2x8GB 4000MHz CL19
Kingston NV2 500GB
ID-Cooling SE 214XT ARGB
GIGABYTE G24F-2 + Acer SA230ABI
Dierya DK61E
ASUS ROG Keris
HyperX Cloud Core
Arkadaşlar, merhaba.
Elimdeki ekran kartı Zotac GTX 1050 Ti Mini. Oyun oynarken vs. sıcaklık 55 dereceyi geçtiği zaman normalde 1911MHz'de çalışması gerekirken bazı oyunlarda 1790 civarında kadar düşüyor. Driver kaynaklı olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim.
Ekran kartına MSI Afterburner üzerinden overclock yaptım, Afterburner sürümü 4.6.4 Beta sürüm 3.
1626808367357.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutması kötü bir model. Çok da bir oc performansı yok zaten modelin. Fabrika ayarlarıyla kullanırsanız sıkıntı olmaz. Büyük ihtimalle sıcaklıklar arttığı için otomatik olarak kısıyor. Fabrika ayarlarıyla deneyin. Olmazsa cpu ve bellek frekansını bir alt kademede sabitleyelim, öyle kullanın.

Soğutması kötü bir model. Çok da bir oc performansı yok zaten modelin. Fabrika ayarlarıyla kullanırsanız sıkıntı olmaz. Büyük ihtimalle sıcaklıklar arttığı için otomatik olarak kısıyor. Fabrika ayarlarıyla deneyin. Olmazsa cpu ve bellek frekansını bir alt kademede sabitleyelim, öyle kullanın.
Eskiden de OC ile kullanıyordum, böyle bir sorun olmuyordu. Sıcaklıklar arasında çok fazla fark da yok aslında, çok zorlasam bile genelde 79 derece civarında duruyor. Hatta klimayı falan açarsam 70 derecelerde bile duruyor ama yine de frekans düşüyor. Belleklerde bir sorun yok, tam verimi alabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı