GTX 1050 Ti sistem kasma hissiyatı

Sistem.
Ryzen 3 3200G.
GTX 1050 Ti.
16 GB RAM.
Gigabyte A320M-H.
500W PSU.
320+320GB HDD 2 adet.
120GB SSD.
PC ilk topladığımda daha hızlıydı. Opera GX daha hızlıydı mesela yazı yazıyorum bazen ekranda harfler geç geliyor ya da açtığım sekmeler geç açılıyor. Neden böyle oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok kötü bir SSD. Bilgilerinizi yedekleyin ve Samsung EVO / Crucial MX gibi bir markanın SSD'sini satın alın. Kaç defa duydum bilmiyorum "SanDisk SSD birden bozuldu tüm bilgilerim gitti" "hiçbir şey yokken patladı" diye.

Şu anda para veremem başka bir çözümü yok mu? Alabilirsem en fazla M.2 SSD alabilirim ucuz olanlardan. Aslında HDD almayı düşünüyordum 1TB ama madem SSD kronik sorunlu yapacak bir şey yok.

Şu anda para veremem başka bir çözümü yok mu? Alabilirsem en fazla M.2 SSD alabilirim ucuz olanlardan. Aslında HDD almayı düşünüyordum 1TB ama madem SSD kronik sorunlu yapacak bir şey yok.
Hocam m.2 SSD, sATA3 SSD'lerden daha pahalı olmayacak mı? Siz yine de taşınabilir bir depolama çözümü bulup yedekleme yapın. Maliyeti çıkarabileceğiniz zaman satın alırsınız o zamana kadar dediğim gibi bir anda giderse en azından yedeğiniz olsun.

1TB HDD almak istiyorsanız WD Blue veya Toshiba P300 modellerini öneririm. HDWD110UZSVA kodlu olan. CMR teknolojisi kullanıyorlar ve doldur boşalt sınırı çok yüksek. Uzun yıllar boyunca dayanabilecek kalitede. Seagate Barracuda modeline kesinlikle dokunmayın.

Son düzenleme:
Sistem.
Ryzen 3 3200G.
GTX 1050 Ti.
16 GB RAM.
Gigabyte A320M-H.
500W PSU.
320+320GB HDD 2 adet.
120GB SSD.
PC ilk topladığımda daha hızlıydı. Opera GX daha hızlıydı mesela yazı yazıyorum bazen ekranda harfler geç geliyor ya da açtığım sekmeler geç açılıyor. Neden böyle oluyor?

HDD'yi kaç yıldan beri kullanıyorsunuz kaç RPM HDD? HD Tune Pro ile quick scan olmadan test yapar mısınız?

500GB M.2 SSD almak istiyorum aklımda o var. Almışken M.2 SSD alayım elimde zaten 320GB HDD var onu da yanında kullanırım. Hem PC daha çok hızlanır hem de depolama hız vs artar. Aklımda

SSD var 550TL'den fazla veremem bu M.2 SSD nasıl?
HDD'yi kaç yıldan beri kullanıyorsunuz kaç RPM HDD? HD Tune Pro ile quick scan olmadan test yapar mısınız?

Test yaptım sorun yok. HDD çok eski 6 yıldan fazla ve bayağı yavaş. Ondan HDD almak istiyordum ama SSD sıkıntı ise M.2 SSD alacağım.

Nasıl anlayabilirim? Şimdi HD Tune'den test yapıyorum onu bekliyorum.

Paranız varsa 870 EVO 120GB alın en iyi SATA SSD.
500GB M.2 SSD almak istiyorum aklımda o var. Almışken M.2 SSD alayım elimde zaten 320GB HDD var onu da yanında kullanırım. Hem PC daha çok hızlanır hem de depolama hız vs artar. Aklımda.

SSD var 550TL'den fazla veremem bu M.2 SSD nasıl?

Test yaptım sorun yok. HDD çok eski 6 yıldan fazla ve bayağı yavaş. Ondan HDD almak istiyordum ama SSD sıkıntı ise M.2 SSD alacağım.

Tamam HDD sağlam olsa bile çok çalıştığından yavaş yavaş işi bitiyordur bir de oyunlar onun içine kurulu ise kaplamalar vs çok geç yükleniyordur. Depolama aygıtlarınızı güncellemenizi tavsiye ediyorum.
HDD olarak Seagate Barracuda serisinden istediğiniz boyutta seçmenizi.
Ve yine SSD olarak varsa M.2 desteği anakartta A2000 modellerine bakabilirsiniz.

Kesinlikle önerilmemesi gerektiğini söylediğim mesajın bir altına bunu nasıl yazabildiniz aklım almıyor. Seagate Barracuda asla yanından bile geçilmemesi gereken bir HDD modeli. "Pro" ifadesi olanlar dışında.

Hocam sebebi nedir ben Barracuda Pro 1TB 7200RPM 2.5 inç boyutunda HDD kullanıyorum sebebi nedir?

Hocam sebebi nedir ben Barracuda Pro 1TB 7200RPM 2.5 inç boyutunda HDD kullanıyorum sebebi nedir?
Pro modeli tamamen CMR teknolojisi ile üretilmiş bir disk, sorunsuz. Düz barracudalar gibi SMR değil. SMR disklerde veri kaybı ve bad sector oranı çok yüksektir ve dayanıklılığı yoktur. 1TB barracudanın yükleme/boşaltma döngüsü 50.000 ile sınırlı. Ömrü çok kısıtlı. CMR olarak üretilen PRO modelinin ise 300.000

Son düzenleme:
Çok kötü bir SSD. Bilgilerinizi yedekleyin ve Samsung EVO / Crucial MX gibi bir markanın SSD'sini satın alın. Kaç defa duydum bilmiyorum "SanDisk SSD birden bozuldu tüm bilgilerim gitti" "hiçbir şey yokken patladı" diye.

Doğru ama bazı modellerinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı