GTX 1050 Ti Sistem Kasma Sorunu

burkay_4456

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım her yerde çok kasıyor, oyunda, özellikle masaüstünde mouse takılarak hareket ediyor, bir yere tıkladığımda donuyor ya da yavaş açılıyor. Önceden böyle bir sorun yoktu çok iyi çalışıyordu.
  • İşlemci: İ5 650@ 3.20 GHz
  • Yüklü bellek 8 GB
  • SSD James Donkey 120 GB
  • 64 bit Windows 10
  • Ekran kartı GTX 1050Tİ
SSD değerlerini ölçtüğümde çıkan sonuç yarısı kadar oldu, SSD'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar bilgisayarım her yerde çok kasıyor, oyunda, özellikle masaüstünde mouse takılarak hareket ediyor, bir yere tıkladığımda donuyor ya da yavaş açılıyor. Önceden böyle bir sorun yoktu çok iyi çalışıyordu.
  • İşlemci: İ5 650@ 3.20 GHz
  • Yüklü bellek 8 GB
  • SSD James Donkey 120 GB
  • 64 bit Windows 10
  • Ekran kartı GTX 1050Tİ
SSD değerlerini ölçtüğümde çıkan sonuç yarısı kadar oldu, SSD'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Dostum işlemci tırt kusura bakma ama. Bu yüzden problem yaşıyor olma olasılığın çok yüksek. Ram'de yetersiz ama ondan önce işlemcin yetersiz. SSD'de 20GB boş alan varsa sorun yok. Tamamen doldurduysan alan aç 20 GB kadar.

Ya ne âlaka işlemcisiyle azıcık mantıklı yorum yapın. Arkadaş daha önce olmadığını söylemiş gördüğünüz üzere. Ayrıca işlemcinin darboğaz yapmasıyla masaüstünde donmasıyla ne âlakası var açıklar mısınız?

Ya ne âlaka işlemcisiyle azıcık mantıklı yorum yapın. Arkadaş daha önce olmadığını söylemiş gördüğünüz üzere. Ayrıca işlemcinin darboğaz yapmasıyla masaüstünde donmasıyla ne âlakası var açıklar mısınız?
Yanlış anlamışım. Sistem kasma sorunu başlığının oyun ile alakalı olduğunu sanmıştım.
SSD`den kaynaklanıyor sorun büyük ihtimal.

Format at diyen dostlar kusuruma bakmasın ancak olayın onunla düzelmeyeceğini düşünüyorum. Çünkü aynı sorun bende de mevcut yaklaşık 1 - 1.5 senedir falan. Sorun ne işlemciden ne de RAM'den kaynaklanıyor. Sorun arkadaşların dediği gibi SSD ile alakalı. Kaldı ki zaten James Donkey SSD'lerde kronik sorun mevcutmuş. Bundan dolayı vaat ettiği hız değerlerine ulaşmıyor yüksek ihtimalle. O yüzden format atmanla düzeleceğini sanmıyorum. Bu arada bendeki sorunun da HDD'den kaynaklandığını düşünüyorum. 6 yıldır kullanıyorum çünkü. SSD'im yok. :)

Geçenlerde Recep BALTAŞ'ın konusunda rastlamıştım.

Dip Not: Sorun işlemcinin macunsuzluk çekmesinden de kaynaklanıyor olabilir eğer yenilemediysen uzun bir süredir.

Bir de bilgisayarına sürekli format atıyorsan bu da yıpratır. Senede 1 den fazla format atmamaya çalış.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı