GTX 1050 Ti sistemde kasmayan oyun GTX 1650 sistemde kasıyor

kullanilamaz

Yoctopat
Daha fazla  
Oyunun kasmadığı bilgisayarımda 1050 Ti, i7-8750H, 16 GB RAM var (Monster Abra A5 v13.4) Windows 10.
Oyunun kastığı bilgisayarım ise 1650, i5-11400H 16 GB RAM var(Monster Abra A5 v16.7.3) Windows 11.

Her ikisinde de Battlefield 1 oynuyorum. Hatta 1650 içeren bilgisayarda en düşük ayarlara çektim. Windows ayarlarından ekran kartını da seçim, Monster kontrol merkezinden eğlence ve performasta da denedim. Tüm bunlara rağmen drop yiyorum. Windows 11 ile alakalı olabilir mi?

W11 optimizasyonu kötü diyorlar. Olabilir.

W11 optimizasyonu kötü diyorlar. Olabilir.

Değil Intel işlemcilerde 50 60 FPS değişiyor.

Oyunun kasmadığı bilgisayarımda 1050 Ti, i7-8750H, 16 GB RAM var (Monster Abra A5 v13.4) Windows 10.
Oyunun kastığı bilgisayarım ise 1650, i5-11400H 16 GB RAM var(Monster Abra A5 v16.7.3) Windows 11.

Her ikisinde de Battlefield 1 oynuyorum. Hatta 1650 içeren bilgisayarda en düşük ayarlara çektim. Windows ayarlarından ekran kartını da seçim, Monster kontrol merkezinden eğlence ve performasta da denedim. Tüm bunlara rağmen drop yiyorum. Windows 11 ile alakalı olabilir mi?

NVIDIA Denetim Masası'ndan yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçtin mi ya da güç kısmından yüksek peformansa aldın mı?

2 laptopta intel?
Değil Intel işlemcilerde 50 60 FPS değişiyor.

NVIDIA Denetim Masası'ndan yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçtin mi ya da güç kısmından yüksek peformansa aldın mı?

Monster'ın Turbo Fan özelliği ve Performans veya Turbo özelliği vardı, onları açtığınıza emin misiniz? Windows 11'de kasmayıp Windows 10'da kasabilir veya tam tersi olabilir. Sıcaklık değerleride önemli biri ısınır diğeri ısınmaz. Bu arada Geforce Experience yükleyip oyun ayarlarıda yapabilirsiniz.

Monster'ın Turbo fan özelliği ve performans veya Turbo özelliği vardı, onları açtığınıza emin misiniz? Windows 11'de kasmayıp Windows 10'da kasabilir veya tam tersi olabilir. Sıcaklık değerleride önemli biri ısınır diğeri ısınmaz. Bu arada GeForce Experience yükleyip oyun ayarları da yapabilirsiniz.

Evet aynı zamanda NVIDIA Denetim Masası'ndan oyunları ayarlayabilirsin.

Ekran kartı watt değerlerini biliyor musun? Laptoplarda çok fark ediyor mu bilmiyorum ama belki ondan kaynaklı olabilir.

Geri
Yukarı