GTX 1050 Ti sistemde oyunlar kasıyor

Cevabınız için teşekkür ederim.

Bilgisayarın arka planda bir işlem yaptığını sanmıyorum.
Sadece ağırlıklı kullandığım uygulamalar açık (Opera, Spotify ve Discord). Hiçte kapatmam. Ama bunların yanında "uTorrent" uygulamasını açtığım zaman "CPU" %80'e kadar çıkıyor bu normal. Oyundayken CPU-GPU sıcaklıkları aynı. Kasaya ne zaman elini götürsem sıcaklık değişmiyor. İşlemcide de ekran kartında da 2 tane fan var. Oyun (FIFA21) ise 60FPS sabit.

Yalnız şöyle aptalca bir durum var. Bilgisayarda 1-2 saatlik iş yaptıktan sonra geçenlerde "League of Legends" oynamak istedim oyun düşük gereksinimli olduğu için kasmadan 200-220-240FPS düşmeden 2 saat oynadım. Ardından FIFA girdiğim zaman kasmadı. Ve bu olayı 3 kez mesaj yazmadığım zamanlarda tekrarladım. Ama direk bilgisayarı açtığım zaman girerse kasıyor.
Direk bilgisayarı açtığın zaman arkada uTorrent otomatik çalışıp CPU tüketiyor olmasın?

Direk bilgisayarı açtığın zaman arkada uTorrent otomatik çalışıp CPU tüketiyor olmasın?
Cevabın için teşekkür ederim.

Kapalı. "uTorrent" ne kadar masum gözüksede ağır bir uygulama. Kullandığım zaman bilgisayarda bir iş yapmam ya da video izlerim. Kullandıktan sonra kapatırım. (Yani işim olduğu zaman kullanır, sonra da kapatırım.)

Artık bilgisayara virüs bulaştığını düşünmeye başladım. Virüs ile bir alakası olabilir mi?

Yardımcı olabilecek misiniz?

Son düzenleme:
cevabın için teşekkür ederim.

kapalı. "uTorrent" ne kadar masum gözüksede ağır bir uygulama. Kullandığım zaman bilgisayarda bir iş yapmam ya da video izlerim. Kullandıktan sonra kapatırım. (yani işim olduğu zaman kullanır, sonra da kapatırım.)

Artık bilgisayara virüs bulaştığını düşünmeye başladım. Virüs ile bir alakası olabilir mi?

Yardımcı olabilecek misiniz?

Dostum yardımcı olmak isterim ama daha fazla detay vermen lazım, mesela kasıyor dediğin zamanlardaki oyun performansını ve normal zamandaki oyun performansını videolu şekilde çekip atarsan, arkada çalışan uygulamaları vb göstererek daha iyi olur. Böyle sadece varsayımlar üzerinden ilerliyoruz.

Dostum yardımcı olmak isterim ama daha fazla detay vermen lazım, mesela kasıyor dediğin zamanlardaki oyun performansını ve normal zamandaki oyun performansını videolu şekilde çekip atarsan, arkada çalışan uygulamaları vb göstererek daha iyi olur. Böyle sadece varsayımlar üzerinden ilerliyoruz.
Bir süre sonra tekrardan selam! İlk öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim. Bu problemi mesajıma yanıt verildiği gün birkaç uğraş sonucu çözdüm ve problemin bilgisara virüs bulaştığına kanaat getirdim. Hiç olmadığı kadar sistemim iyi durumda. ☺️Çok mutluyum.

Yeni konular

Geri
Yukarı