GTX 1050 Ti Sisteme Görüntü Gelmiyor

Bende de böyle bir olay olmuştu ramler ve ekran kartında sorun yoktu bilgisayarcıda başka bir işlemci ile deneyince görüntü geldi. Sonra işlemciyi garantide değiştirdik sorun kalmadı aklında bulunsun.

Hayır. Bütün A320-B350 anakartlarda tüm DDR4 RAM'leri çalıştırabilirsiniz.
Bende öyle biliyorum fakat anakartın desteklediği RAM listesine bakınca GSkill Aegis 2400 MHz var. Benimki 2800 MHz. Anakartın Overclocksuz desteklediği maksimum RAM frekansı 2667 MHz. Overclock ile 2933 ve 3200'e çıkabiliyor. 2800 MHz yazmıyor anakartın özelliklerinde. Ama ben şunu anlamıyorum 2133 MHz'de çalıştırabilmesi gerekiyor. Kendi bilgisayarımdada görüntü gelmedi onun üstüne bir de bilgisayar kendine sürekli reset attı. RAM cidden bozuk mu yoksa RAM frekansları yada uyumluluğu ile ilgili mi bir sıkıntı var anlamıyorum.

Bende de böyle bir olay olmuştu ramler ve ekran kartında sorun yoktu bilgisayarcıda başka bir işlemci ile deneyince görüntü geldi. Sonra işlemciyi garantide değiştirdik sorun kalmadı aklında bulunsun.
Kendi sistemime taktım ondada aynı sonuç. Ryzen 5 1400, B350M Gaming PRO, GTX 1060.

@Recep Baltaş @Ali Güngör ustalarımdan yardım bekliyorum.

Desteklenen RAM listesi o anakart üzerinde stabil olarak çalıştırılmış RAM'lerin olduğu listedir. Ayrıca 2666 MHz destekliyorsa ve RAM 2800 MHz ise RAM kendi hızını 2666 MHz'e düşürecektir. Sizin sisteminizde B350 anakart mevcut. Sizin BIOS'unuz güncel varsayarak RAM arızalı diyorum.

Desteklenen RAM listesi o anakart üzerinde stabil olarak çalıştırılmış RAM'lerin olduğu listedir. Ayrıca 2666 MHz destekliyorsa ve RAM 2800 MHz ise RAM kendi hızını 2666 MHz'e düşürecektir. Sizin sisteminizde B350 anakart mevcut. Sizin BIOS'unuz güncel varsayarak RAM arızalı diyorum.
Evet BIOS sürümüm son sürüm.

RAM bozuk çıktı. Nanokatalog'un yerine gidip üstüne para ekleyip yeni RAM aldık şuan sıkıntı yok teşekkürler yardımcı olanlara.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı