GTX 1050 Ti sisteme uygun macOS sürümü nedir?

Bende ikisi de çalışıyor hocam, başka tarayıcı ile deneyebilirsiniz.

Tamamdır bu ISO dosyası ile dediklerini aynen deneyeceğim.

@e.n.e.s dostum iki adet imaj dosyası indir ether ile ikiside yazılıyor flaşa ama boot etmiyor transmac ve win32 diskımager ıle yazmaya çalıştıgımda indiridiğim dosyayı seçmiyor sorun ne halen anlamadım

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-14 193036.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-14 193036.png
    36,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Hocam USB'nin içinde EFI klasörü var değil mi? Yani OC ve BOOT olarak atmadınız. Öyleyse BIOS'tan USB'nin başında UEFI ibaresi bulunanı seçin. O da yoksa başka bir yöntem göstereceğim.

Hocam USB'nin içinde EFI klasörü var değil mi? Yani OC ve boot olarak atmadınız. Öyleyse BIOS'tan USB'nin başında UEFI ibaresi bulunanı seçin. O da yoksa başka bir yöntem göstereceğim.

Ya kafayı yiyicem her dediğini yapıyorum BIOS ayarları tam technopattakı imajı ındırıp ether ile yazıyorum ve işlemcim 4 çekirdek o dosyanın adını Config yapıyorum yenıden başlatıp boot menusune gırıyorum flaşı görmüyor.

Önceki gönderilerde dendiği gibi yasal olarak maksimum macOS High Sierra kurabilirsiniz. Ama daha yeni sürümleri de istiyorsanız Big Sur veya Monterey'de OpenCore Legacy Patcher 0.4.6 ile artık grafik hızlandırmanın etkinleştirilmesi mümkün hale geldi. Ama bu yöntem daha yeni bulunduğundan dolayı illa ki bazı hatalar olacaktır. Ayrıca sistem OpenGL ile çalıştığından Metal uygulamalarının birçoğu sorun çıkaracaktır. Ama yine de istiyorum diyorsanız OpenCore Legacy Patcher'ın 0.4.6 veya daha güncel sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Kaynaklar:
Implement Alpha Support for Nvidia Web Drivers by khronokernel · Pull Request #993 · dortania/OpenCore-Legacy-Patcher
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca bir şey daha. Eğer Electron tabanlı uygulamaların çalışmasını istiyorsanız "ipc_control_port_options=0" komutunu OpenCore'un komut dizisine ekleyin.

Son düzenleme:
Önceki gönderilerde dendiği gibi yasal olarak maksimum macOS High Sierra kurabilirsiniz. Ama daha yeni sürümleri de istiyorsanız Big Sur veya Monterey'de OpenCore legacy patcher 0.4.6 ile artık grafik hızlandırmanın etkinleştirilmesi mümkün hale geldi. Ama bu yöntem daha yeni bulunduğundan dolayı illaki bazı hatalar olacaktır. Ayrıca sistem OpenGL ile çalıştığından metal uygulamalarının birçoğu sorun çıkaracaktır. Ama yine de istiyorum diyorsanız OpenCore legacy Patcher'ın 0.4.6 veya daha güncel sürümünü kullandığınızdan emin olun.

Kaynaklar:
Implement Alpha Support for Nvidia Web Drivers by khronokernel · Pull Request #993 · dortania/OpenCore-Legacy-Patcher
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca bir şey daha. Eğer electron tabanlı uygulamaların çalışmasını istiyorsanız "ipc_control_port_options = 0" komutunu OpenCore'un komut dizisine ekleyin.

Ekrandaki grafik sorunlari gitse ve ses gelse bana yeter sadece Xcode kullanacağım zaten bunlar icin dediklerini yapsam yeter mi
Bir de şu EFI olayi olmadi bende sorun cikiyor diskte alan yok diyor flaştaki kopyaladigimi oraya atamadim.

Ekrandaki grafik sorunlari gitse ve ses gelse bana yeter sadece Xcode kullanacağım zaten bunlar icin dediklerini yapsam yeter mi
Yeterli olacaktır ama internetten iyice araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı