GTX 1050 Ti ve FX 6300 Sistemin PUBG'de Darboğaz Sorunu

Yalın ege

Hectopat
Ekran kartı : GTX 1050 Ti
İşlemci: FX 6300
RAM :8 GB DDR3
PSU: 500W
1080P ekran
Yüksek bir şekilde oyunlarda darboğaz oluyor ve bu olay en çok PUBG'de oluyor. Bunu azaltacak bir tavsiye veya bir overclock önerisi arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
genellikle GPU 85 ile 45 arasında gidip geliyor kalabalık olan yerlerde 35'e düşüyor işlemci ise 70'le 50 arasında gidip geliyor sürekli değişiyor ama bu durum (ceza yemiştim geç yazdım kusura bakmayın)

fx6300 6 çekirdek bir işlemci.

-malloc=system -USEALLAVAILABLECORES -high

Bu kodu başlatma seçeneklerine yaz kardeş. İşlemci %99 olmadığı taktirde dar boğaz var diyemeyiz. Fx6300 80-100FPS'e kadar çıkabiliyor PUBG'de. Bence Fx6300 daha fazlasını vermez. Arada takılmalar olabilir bu da işlemcinden veya harddiskinden kaynaklıdır. Dar boğaz olan bir sistemde yani işlemci %99 ise ve ekran kartı %95den daha az bir değerlerde geziyorsa eğer FPS artışı yapman mümkün değil. Böyle bir sistemde grafik ayarlarını en üste çekersen eğer, GPU fps arttıramıyordu zaten, görüntüyü arttırmaya çalışacak yani aynı fpsde daha güzel grafik oynayacaksın.
Şahsen bende bir dönem Fx6300 + r9 280x kullanıyordum ve hiçbir zaman darboğaz yaşamadım. Overclock yapabilirsin işlemcini istersen. Stock soğutman varsa voltaj vermeden 4.1ghz e çekebilirsin. Eğer olmazsa, 4ghze çek kardeş.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı