GTX 1050 Ti ve i7-8700K Sistem Toplama

Mahmut Balbay

Kilopat
Daha fazla  
Kendi az ufak tefek bilgilerim basit ama beni yormayacak bir sistem toplamaya çalıştım. Aslında kendi sınırlarımdan biraz yukarı çıkarttım ama 8 bin ile 5 bin arası bir tavsiyede bulunabilir misiniz rica etsem? Daha bu sistemi toplamaya vaktim var açıkcası, bir acelem yok ama alacak olduğum zamanda ise işi oldu bittiye getirmek istemiyorum. Bu kadar para dökmüşken hem hakikatli bir şey olmuş olsun hem de bir yere kadar beni uzun yıllar götürebilsin, hem de ileri dönemler için parça değiştirerek o dönemi yakalayabilmek istiyorum. Fazla şey istediğimi biliyorum hatta "Hem bilmem ne olmasın hem de ayranım dökülmesin!" diyenleri duyar gibiyim, hak veriyorum ama yardımcı olmanızı da siz değerli ve bilgili insanlardan istirham ediyorum. O değerli zamanınızı bana ayırdığınız için teşekkür ederim.

Not: Asıl amaç bilgisayar oyunu olmakla birlikte işlerle ilgili küçük çizimler yapıp render da almaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Öncelikle ilginiz için teşekkürü borç bilirim.

Benim hedeflerimden biri yukarıda belirttiğim gibi aslında bu bilgisayarı parça değiştirerek ileri ki dönemlerde ömrünü uzatmak biraz da. Hani o kadar para ve zaman ayıracağız bari bütün faydalarından yararlanalım. Eğer 5000 gibi çok uygun bir fiyata -Şu doların tepelerde raks ettiği dönemler için- güzel ve geleceğe dönük bir bilgisayar toplayabilirim dersen önerini bekliyorum. Çünkü biraz ben aç gözlülük yapıyorum ve bir türlü o sistemi istediğim gibi oluşturamıyorum. Yardımınızı bekliyorum inşallah.

Dipnot: Bir de yukarıda oluşturduğum sistemde sizce herhangi bir uyumsuzluk veyahutta ileride sıkıntı oluşturacak bir durum var mı? Darboğaz yapmak gibi mesela -tam içeriğini bilmiyorum ama-

8105TL. Intel biraz pahalıya geliyor, o yüzden monitör düşük kalıyor.

Öncelikle ilgin için teşekkür ederim.

Bu sistem benimkinden daha uygun gibi görünüyor. Gerçi Oreki kardeşinki de öyle görünüyor ama :D Biraz para biriktirmek lazım. Teknik özellikleri de bilmek gerekiyor. Şimdi Oreki Ryzen dizmiş sende intel ikisi arasında fiyat hariç fark yok diyorlar oda kafamı karıştırıyor aslına bakacak olursanız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı