GTX 1050 Ti Zula kasıyor

cüneytöz

Centipat
Arkadaşlar oyunda sabit 75FPS alıyorum ekran kartı kullanımı cok dusuk işlemciyi %50 civarında kullanıyor ekran kartını %15 %17 arasında kullanıyor ve oyun kasıyormus hissatiyala oynuyorum oyun ara ara takılıyor ve sistemim gayet yeterli.

CS:GO'da 200 250 arası alıyorum ve sıfır kasmayla oynuyorum Zula'da felaket kasıyor.
Sistem özeliklerim:
  • İşlemci Ryzen 1300X
  • RAM (2X8) 16 GB 2133 MHz
  • Ekran kartı: GTX 1050 Ti Gaming X
  • Anakart: MSI B350M Gaming Pro
Ekran çözunurlüğü: 1440x900

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran çözünürlüğünü full yap. Ve sanırım monitörün 75 Hz. 75 FPS''i geçince yırtılmalar oluyor. O yüzden V-SYNC özelliğini oyun ayarlarından aktif et. Benim monitörüm de 75 Hz. Oyun zaten monitörün verdiği değerden fazlasını veremiyor. Ekranda yırtılma olacağına FPS'i sabitlerim daha iyi.

Yüksek ayarda ortalama 60 FPS alıyorum düşükte 130 FPS alıyorum. Bende de kasıyor gibi oynanıyor. Fakat Zula da sabit 60 FPS alıyorum, bende kasma yok. O ne olacak?

Sen Zulanın CSGO'ya denk bir oyun olduğunu mu sanıyorsun?
Ayrıca onun sebebi CS:GO'da drop yiyor olabilirsin. Ama zulada FPS zaten max olarak 60 oluyor. O yüzden sabit FPS ile oynuyorsun.

Ekran çözünürlüğünü full yap. Ve sanırım monitörün 75 Hz. 75 FPS''i geçince yırtılmalar oluyor. O yüzden V-SYNC özelliğini oyun ayarlarından aktif et. Benim monitörüm de 75 Hz. Oyun zaten monitörün verdiği değerden fazlasını veremiyor. Ekranda yırtılma olacağına FPS'i sabitlerim daha iyi.
Dedigin şekilde yaptım ama oyun hala aynı cok sacma bi sekilde oyun boyle nasıl anlatıcam bilmiyorum ki reis

Yeni konular

Geri
Yukarı