GTX 1050 Ti'lı sistemde FPS drop problemi

277445

Hectopat
İyi günler. 1050 Ti'lı sistemime arada drop giriyor. 4 GB RAM'im vardı, ondan şüphelenmiştim. 1333 MHz'di. 8 GB RAM aldım, 1600 MHz oyunlarda drop giriyor, ekran kartı sürücüleri de güncel. Windows 8.1 kullanıyorum. Windows 10 sıfır kurulum atsam düzelir mi?

İyi günler. 1050 Ti'lı sistemime arada drop giriyor. 4 GB RAM'im vardı, ondan şüphelenmiştim. 1333 MHz'di. 8 GB RAM aldım, 1600 MHz oyunlarda drop giriyor, ekran kartı sürücüleri de güncel. Windows 8.1 kullanıyorum. Windows 10 sıfır kurulum atsam düzelir mi?
İşlemci marka model nedir ?

Yapmanı tavsiye edeceğim şeyler;
- Windows 10 1903 v2 yani en son sürümü kurman olacak. (Techbench sitesinden indirebilirsin.)
- HDDTune programı ile harddiski taratırsan ve sağlık raporunu buraya atarsan iyi olur.
İşlemci ve RAM'in uygun bence.

İşlemciyi öğrenmeye gerek yok. 4GB RAM direkt sistemin ayağına bağ. 8GB bile bugün tartışılıyor. İmkanların el veriyorsa RAM eklersen FPS'te yaşanan ani düşüşler ortadan kalkacaktır.

İşlemciyi öğrenmeye gerek yok. 4GB RAM direkt sistemin ayağına bağ. 8GB bile bugün tartışılıyor. İmkanların el veriyorsa RAM eklersen FPS'te yaşanan ani düşüşler ortadan kalkacaktır.
malesef başka bütçe yok
Ha bu arada işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını buraya atarsan iyi olur. Yükte ve boşta olarak.
Hardiskde sorun yok baktım büyük ihtimal windows 10 geçmek olcak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı