GTX 1050Ti + i5 3470 Sistemde Anlık FPS Düşmesi Sorunu

Oğuz Oda

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi oyun içi drop olduğu zaman ekran kartı kullanımı %70 ya da %80 oluyor, sizce darboğaz mı söz konusu? Yoksa başka bir şey mi?

Başlıkta da belirttiğim gibi Fortnite oynarken FPS droplara denk geliyorum bunun için ne yapmam lazım sorunu bir türlü bulamadım.

NOT: Aynı şey PUBG'de de oluyor.

Sistemim:
  • GTX 1050Ti
  • i5 3470
  • 8GB RAM
Sorun belki ekran kartıyla alakalıdır diye attım.

tekno.PNG

Bu da oyun içi değerlerim:

asd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirttiğim gibi oyun içi drop olduğu zaman ekran kartı kullanımı %70 ya da %80 oluyor, sizce darboğaz mı söz konusu? Yoksa başka bir şey mi?
Grafik ayarlarınız'ı otomatik'de tutmayın. Low-Medium arası oynayın.
Bu sorunsuz olduğu anlamına gelmez.
Bende oynuyorum fakat 80 Fps'de takılmadan Hesabımdan sistemime bakabilirsiniz. Yani oyunda sorun falan olduğu yok oyun çıktığından beri çok fazla iyileştirme yapılmamış olabilir fakat 5-6 aydır güzel iyileştirmeler yapıldı ve Erken Erişim'den sonra çok iyi bir şekilde oynanılabiliyor.

Son düzenleme:
Öncelikle oyun ayarlarım çoğu çok düşükte genelde 80 FPS alıyorum ama bazen 30 FPS'ye dusuyor bazen 10'a dustuğu bile oluyor ama asıl şikayetim oyunda school yada çöl mapında hacienda del patrona atladığım zaman oyunun ilk 20 saniyesi oynanmıyor bile. Böyle bir kasma yok benim merak ettiğim bu sorunun asıl sebebi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun sorunlu. Bu bir gerçek. Daha çok yol alması gerekiyor bu konuda. Asıl konuya gelecek olursak; sıcaklıklara bir bakın önce. Diğer bileşenleri de yazarsanız iyi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı