GTX 1050Ti RX570 ile değiştirilir mi?

1050 Ti'dan ucuz bir kart az daha para ekleyip alabilirsin. Az buzda bir FPS farkı yok yani RX570 fiyat performans kartı zaten sıfır fiyatlarını karşılaştır 1050 Ti'yı görürsün zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia fanboylarına ve AMD çöp diyenlere laf atmışsınız ama her büyük Windows güncellemesinde sürücüleri sorun çıkaran kartlar Nvidia değil AMD kartlar. AMD sürücüleri güzel gözüküyor olabilir ama Nvidia sürücüleri daha işlevsel ve back-end kısmı daha kuvvetli.

NVIDIA fanboylarına ve AMD çöp diyenlere laf atmışsınız ama her büyük Windows güncellemesinde sürücüleri sorun çıkaran kartlar NVIDIA değil AMD kartlar. AMD sürücüleri güzel gözüküyor olabilir ama NVIDIA sürücüleri daha işlevsel ve back-end kısmı daha kuvvetli.
Kesinlikle şu an fırsatım olsa RX570 Nitro+ yı verip GTX1050 Ti Gaming X alırdım.
Hatta üstüne parada veririm.
Aldığım günden beri yüksek grafikli oyunlarda biranda ekran gidiyor siyah ekran oluyor,
Bu sırada kasa çalışmaya devam ediyor, fakat reset atmadan görüntü gelmiyor.
Bu sorunu bir kaç ayar yaparak çözüyorum sonra tekrarlıyor 5 aydır böyle.
PSU değiştirdim, kasa değiştirdim.
Driver denedim, BIOS, chipset güncelledim. Anakart default yaptım. Dduyla kaldırıp kurdum.
Bu sorunlar ve daha da fazlası binlerce kişide var.
Ayda 5 tane driver geliyor herbirinde full sorun.

Kardeş sen alışmışsın GTX1050ti rahatlığına. Kart ısınmaz, ısınmadığı için ses yapmaz. Driver ayda bir güncellersin oyununa bakarsım 80FPS oynamaz 60FPS oynarsın ama OYNARSIN. Kafan rahattır o kartla anladın mı. Şimdi ben sana RX570 alınca olacakları anlatayım. Şanslı çoğunluğun içinde olursan zaten kart sana sakat bir şekilde gelecek. Ya ekranda cizgiler noktalar olacak ya düşük fps ya da droplar yiyeceksin. Hadi şanslısın bunlar olmadı koskoca şirketin çözemediği wattman diye bir hata var. Bilgisayarı neredeyse her açıp kapatmanda driverlarla uğraşacaksın ayarlama yapacaksın. Hadi onuda çözdün sen 1050ti ile 55 dereceyi görmüyorken takacaksın dünya para verip aldığın kart öncekinden 30 derece daha sıcak çalışacak. Yetti mi ? Yetmedi sıcaklık aşırı yukseldiği için kart performansını düşürecek laglar yiyeceksin sattığın 1050ti dan daha kötü bir oyun deneyimin olacak. Bıkacaksın Undervoltla uğraşacaksın. Millet kartına OC yapıp kartına güç verirken sen gücünü azaltıp mutluluk arayacaksın. Bunlarıda ekran kartını takıp çıkartmayı bilmeyen sen yapacaksın. Bilmem aklına yattımı. 1000 lira bu kart. 1400 lirayada 1660gibi bir canavar var. 1300 liraya 1060 6gb var. 300 lira daha ver adam gibi bir kart al dostum. Kafan rahat olsun.

Bende MSI RX 570 Armor modeli var. Ne fan gürültüsü, ne ısınma, ne de herhangi bir sorun mevcut. Uzun yıllar Nvidia'da kullandım AMD'de. Hiçbirinde sorun yaşamadım. Her ikisinde de ufak tefek şeyler illaki oluyor ama çözünce bir daha meydana gelmiyor. Bilirsiniz standart sorunlar işte.

RX580 8GB En fazla 73 dereceyi gördü hemde arka plakası olmayan soğutması zayıf bir model var bende. Bu 1.
2700 var oda en fazla 68 derece oldu stok fan bu da 2.
Kasamda 1 tane fan var bu da 3.
Wattman hatası aldım ama etkilemedi neden ben de bilmiyorum hiçbir etkisi yok ama hatayı alıyorum bu da 4.
Undervolt yapmadım bu 5.
1400 liraya 1660 yerine 8 GB VRAM olan RX 590 alırsın bu 6.
Hem daha ucuz bu da 7.
Gerekirse 50 FPS az alsın diyen arkadaş 1 sene sonra 1050 Ti kartınla mutluluklar.
1050 Ti olmasın hadi 1650 olsun ki o da RX 570 kartından %20 daha az performanslı ama biz yine de aynı diyelim. 1650 1000 lira RX 570 700 lira.
Tüm objektif yapımla açıkladım, kendimden biliyorum bu da 8.

Sistem toplamak için öneri konusu açan birinin topladığı sistemde çıkan her sorunun en az %98'i kullanıcı kaynaklı değilse bende insan değilim. Bu adama gelen önerilerin 10'da 9'unu da zaten işten pek anlamayan uzmanı olmayan kişiler yapıyor. Geri kalan 10'da 1'i de linç yiyor. Haliyle öneri konusu açan adam da bu linçten etkilenip linç edenlere itimat ediyor.

Şu hatalar ve devasa sorunlar nerede? Niye benim toplayıp kurduğum sistemlerde yok? Duruma göre Nvidia, Intel ve AMD'yi topladığım sistemlerde kullanıyorum. Niye hiçbirinde sorun yok?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı