GTX 1060 3 GB Mining kazancı ne kadar olur?

egeeren

Hectopat
Öncelikle merhaba elimde Asus GTX 1060 3 GB var. Malum bu sene LYS, YGS var. Bilgisayarı kullanmayacağım babamın iş yerine götüreceğim istediğim şey ben bilgisayara bakmıyorken 9 ayda bana kazandıracağı para. Elektrik ile sorunum yok şirketin elektriğini tüketecek. 9 ay boyunca bana kaç TL faydası olur? Birçok konuya baktım ama bir şey anlamadım. Bileşenlerim Intel 4770 CPU Asus GTX 1060 3 GB RAM 8 GB Kingston PSU NZXT Hale82v 550W Anakart MSİ Z97 PC Mate.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Bilgisayarı boş yatırmak yerine çalıştırmak istemen güzel bir şey ama bazı konular dışında. Şimdi öncelikle kaç tl kazandıracağı konusunda aramızda hiç kimse kesin bir şey söyleyemez ki zaten bu günden güne değişen bir şey. Msi 1060 6gb kullanıyorum OC ile Zcash kazarken 340-350 sol/s Ethereum kazarken ise 23Mh civarı alıyorum o kartında Zcash kazarsan 300 sol/s civarında alacağını tahmin ediyorum OC'siz buna göre internetteki hesaplama araçları ile tahmini bir sonuç alabilirsin. Benim söylediğim değerler sadece tahmini direk o kartı kullanan arkadaşlarımız varsa daha iyi yardımcı olacaklardır. 9 ayda sana tam olarak ne kazandırır bilemiyorum ama en azından harçlığını çıkarır diye tahmin ediyorum elektrik masrafın da olmadığı için. Ama şöyle de bir olay var eğer her şey bittikten sonra artık bilgisayarımı kullanacağım oyunlara döneceğim diye düşünüyorsan benden ufak bir tavsiye bu süre zarfında kartın sürekli %100 güçle çalışacağı için fazla yorulmuş olacaktır tat vermeyebilir. Kartın Zcash üzerindeki gerçek kazım değerini araştırıp hesaplama araçlarını kullanman daha net bir şey oluşmasına yardımcı olacaktır.
Ufak bir not: Piyasa bu aralar çok karışık 1 ay önce tek kart başına 50-60 dolar civarında bir kazanç görürken şuanda iki kart 50-70 dolar arasında oynuyor ileride ne olur bilinmez :)

Arkadaşın dediğine katılıyorum. Anca haftalığın çıkar ve ekran kartını boşa çalıştırıp ömrünü baya azaltacaksın. Deymez.

Anladım arkadaşlar sağolun. Ekran kartının ömrü azalıcaksa hiç ellemiyim çünkü üniversitede full oynayacağım ekran kartımın gücünü kaybetmesini istemem teşekkürler tavsiyeleriniz için

Anladım arkadaşlar sağolun. Ekran kartının ömrü azalıcaksa hiç ellemiyim çünkü üniversitede full oynayacağım ekran kartımın gücünü kaybetmesini istemem teşekkürler tavsiyeleriniz için

Cloud Mining yap. Genesis Mining'te Bitcoin gelmesini bekle. Altcoinler cacık. Dash kendini 3 yılda çıkarıyor. Bitcoin 5.5 ayda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı