GTX 1060 3GB ve i5 7500 Darboğaz Sorunu

AtakanGuney

Hectopat
Merhabalar, sistem özelliklerim yukarıda da yazdığı gibi fakat daha detaylı anlatacak olursam:
Ekran kartı: Asus GTX 1060 3GB OC Edition
İşlemci: Intel Core i5-7500 3,40 GHz
RAM: 8GB Corsair 2400Mhz (1x8GB)
Anakart: ROG STRIX B250F GAMING
PSU: Zalman 600W
Bu özelliklere rağmen oyunlarda darboğaz, kasma gibi sorunlar ortaya çıkıyor eğer resim çekebilirsem aşağıya yazarım şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasamı her ayda 1 kez temizlerim ve en son dün ssd aldığım için dün format attım :) önerileriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)
birde kendi bilgisayarım da da fark ettim, NVIDIA denetim masası yeni öğeler gelmiş,
3D ayarlarının yönetilmesi -> Program Ayarları na gir ve GTA5 uygulamasını seç
Bağlantılı optimizasyon seçeneğini evet yap
Güç yönetimi modunu ise maximum performance yap
(tavsiyem GTA5 klasöründeki bütün .exe leri seç ve böyle yap ben GTA4 de extradan 15-20 fps daha aldım. GTA5 kurulu olmadığı için deneyemedim.)

birde kendi bilgisayarım da da fark ettim, NVIDIA denetim masası yeni öğeler gelmiş,
3D ayarlarının yönetilmesi -> Program Ayarları na gir ve GTA5 uygulamasını seç
Bağlantılı optimizasyon seçeneğini evet yap
Güç yönetimi modunu ise maximum performance yap
(tavsiyem GTA5 klasöründeki bütün .exe leri seç ve böyle yap ben GTA4 de extradan 15-20 fps daha aldım. GTA5 kurulu olmadığı için deneyemedim.)
şey ben yukarıda belirttiğiniz şeyleri genel ayarlar için yapsam sıkıntı olur mu acaba ?
Bu arada sanırım bu sıkıntı ramdan kaynaklanıyor bende single ram var yakında onu dual ram yapmayı düşünüyorum.

şey ben yukarıda belirttiğiniz şeyleri genel ayarlar için yapsam sıkıntı olur mu acaba ?
Bu arada sanırım bu sıkıntı ramdan kaynaklanıyor bende single ram var yakında onu dual ram yapmayı düşünüyorum.
Bu dediğim darboğaz için değilde daha çok ekran kartını tam güçte kullanmak için. Genel ayarları yapmanı tavsiye etmem bazı uygulamalar destek vermiyor. Ayrıca Chrome vb. uygulamaları da etkileyeceği için sürekli yormaya gerek yok GPU yu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı