i5 7500 ve GTX 1060 3 GB Darboğaz Sorunu

HakanTeller

Kilopat
Daha fazla  
Ben bundan bir kaç ay önce bir sistem topladım, önce soruna geçmeden istem özelliklerimi şöyle bir göstereyim sizlere:
  • MSI GTX 1060 3 GB GAMING X
  • i5 7500
  • 8GB RAM
  • H270M BAZOOKA anakart
Sistemim gördüğünüz gibi ekran kartına fazlasıyla yetiyor fakat darboğaz sıkıntısı çekiyorum bir fotoğraf göstereyim. VSYNC açık. Fakat kapattığımda %50 en fazla gördüm. Görsel Battlefield 1 oyununa ait.
23471931_367095867073820_5196880982607097420_n.jpg

Son düzenleme:
Ekran kartının belleği az olduğundan tüm ayarları açsada VRAM yetersizliğinden performansı düşebilir.
Demekten gerçekten çok yoruldum VRAM ile alakası yok bu problemin düşük ayara alsam da ortaya alsam da yükseğe alsam da ultraya alsam da aynı kullanım değerleri benchmark testlerine bakıyorum aynı sistem fakat %100 kullanım ultrada çok rahat oynatıyor

İsyanında haklısın VRAM bu kadar etki etmez. "7500 darboğaz yapar " yazan arkadaşlara da hayret ettim. i5 6500 GTX 1060 'ın 6 GB versiyonunda BF 1 de darboğaz yapmıyor, ben kullandım ondan biliyorum, 7500 1060 'ı besler rahatlıkla. Çözüm olarak önce format at. BİOS 'u güncelle. Ekran kartının son sürücüsünü indir. Format atmadan oyunlarının yedeğini almalısın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunlar işe yaramazsa diğer adımlara geçelim.

Demekten gerçekten çok yoruldum VRAM ile alakası yok bu problemin düşük ayara alsam da ortaya alsam da yükseğe alsam da ultraya alsam da aynı kullanım değerleri benchmark testlerine bakıyorum aynı sistem fakat %100 kullanım ultrada çok rahat oynatıyor
Bunun sebebi Ultra ayarlarda oynuyor olsanız BF1'in 10 GB RAM harcamasıdır. RAM yükseltmesi yapın.

1060 6 GB olsaydı RAM'den şüphelenilebilirdi. Teknik bir problem desek o test sonuçlarında normal değerler alınmazdı. Buradan sorunun yazılımsal olduğunu söyleyebiliriz. Tüm yazılımları güncelleyin (Driver Booster programını kullanabilirsiniz.) BIOS güncellemesi yapın. UEFI bir format da deneyin. Olmazsa donanımsal yönden araştırılmalı.

Abi cidden bir sistem alırken 2 kere düşünmek gerekiyor. Adamda bu sistem varken bile böyle oluyorsa bizim gibi G3258ler ne yapsın :D

Yok mu bir çaresi bunun ya ?

1060 6 GB olsaydı RAM'den şüphelenilebilirdi. Teknik bir problem desek o test sonuçlarında normal değerler alınmazdı. Buradan sorunun yazılımsal olduğunu söyleyebiliriz. Tüm yazılımları güncelleyin (Driver Booster programını kullanabilirsiniz.) BIOS güncellemesi yapın. UEFI bir format da deneyin. Olmazsa donanımsal yönden araştırılmalı.
Bios güncellemeyi bilmiyorum duyduğuma göre tüm pcyi boza bilirmişim bu doğrumu ?

@HakanTeller İnternette sürüyle bulabilirsiniz nasıl yapıldığını. Ayrıca sistemi neden tamamen bozsun anlamadım. Biz sorunları düzeltmekte BIOS güncellemeyi öneriyoruz. Onun dışında dediğim gibi PC'niz mutlaka düzelecektir. Korkmaya gerek yok.

Teşekkürler deneyeceğim.

@HakanTeller İnternette sürüyle bulabilirsiniz nasıl yapıldığını. Ayrıca sistemi neden tamamen bozsun anlamadım. Biz sorunları düzeltmekte BIOS güncellemeyi öneriyoruz. Onun dışında dediğim gibi PC'niz mutlaka düzelecektir. Korkmaya gerek yok.
BİOSU güncelledim bakalım şimdi deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı