i5 7500 ve GTX 1060 3 GB Darboğaz Sorunu

HakanTeller

Kilopat
Daha fazla  
Ben bundan bir kaç ay önce bir sistem topladım, önce soruna geçmeden istem özelliklerimi şöyle bir göstereyim sizlere:
  • MSI GTX 1060 3 GB GAMING X
  • i5 7500
  • 8GB RAM
  • H270M BAZOOKA anakart
Sistemim gördüğünüz gibi ekran kartına fazlasıyla yetiyor fakat darboğaz sıkıntısı çekiyorum bir fotoğraf göstereyim. VSYNC açık. Fakat kapattığımda %50 en fazla gördüm. Görsel Battlefield 1 oyununa ait.
23471931_367095867073820_5196880982607097420_n.jpg

Son düzenleme:
Ben bundan bir kaç ay önce bir sistem topladım, önce soruna geçmeden istem özelliklerimi şöyle bir göstereyim sizlere:
  • MSI GTX 1060 3 GB GAMING X
  • i5 7500
  • 8GB RAM
  • H270M BAZOOKA anakart
Sistemim gördüğünüz gibi ekran kartına fazlasıyla yetiyor fakat darboğaz sıkıntısı çekiyorum bir fotoğraf göstereyim. VSYNC açık. Fakat kapattığımda %50 en fazla gördüm. Görsel Battlefield 1 oyununa ait.
Eki Görüntüle 267086
Hocam sorununun çözüldüğüne çok sevindim konunun üzerinden epey zaman geçmiş ama sana bir kaç sorum olacaktı yanıtlarsan çok sevinirim, sisteminin aynısını topluyorum gta,pubg,csgo gibi oyunlarda hiç kullandın mı acaba hangi ayarlarda kaç fps aldığını yazabilir misin lütfen

Hocam sorununun çözüldüğüne çok sevindim konunun üzerinden epey zaman geçmiş ama sana bir kaç sorum olacaktı yanıtlarsan çok sevinirim, sisteminin aynısını topluyorum gta,pubg,csgo gibi oyunlarda hiç kullandın mı acaba hangi ayarlarda kaç fps aldığını yazabilir misin lütfen
CSGO full ayarlarda 270 280 arası GTA V REDUX (Ultra Grafik Modu) ile 60 fps pubg Ultra rahat 60 fps oynayabilirsin fakat ben kenar yumuşatma ultra doku düşük görüş uzaklığı orta gerisi en düşük 120 127 fps arası

CSGO full ayarlarda 270 280 arası GTA V REDUX (Ultra Grafik Modu) ile 60 fps pubg Ultra rahat 60 fps oynayabilirsin fakat ben kenar yumuşatma ultra doku düşük görüş uzaklığı orta gerisi en düşük 120 127 fps arası
ya son bir şey rica etsem sisteminin tamamını yazar mısın çok teşekkür ederim şimdiden bende almayı düşünüyorum da , memnun musun sen sistemden darboğaz sıkıntısı falan yaşamıyorsun değil mi ?

İsyanında haklısın VRAM bu kadar etki etmez. "7500 darboğaz yapar " yazan arkadaşlara da hayret ettim. i5 6500 GTX 1060 'ın 6 GB versiyonunda BF 1 de darboğaz yapmıyor, ben kullandım ondan biliyorum, 7500 1060 'ı besler rahatlıkla. Çözüm olarak önce format at. BİOS 'u güncelle. Ekran kartının son sürücüsünü indir. Format atmadan oyunlarının yedeğini almalısın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunlar işe yaramazsa diğer adımlara geçelim.
Sana bir şey diyeceğim. Bende i5 6500 GTX 1060 6 GB var. GTA 5, RUST, PUBG, The Witcher gibi oyunlar da darboğaz yapıyor. Özellikle şehir sahneleri vb. Virüs falan yok daha yeni format atmıştım. RAM arkadaşın ki gibi 8 GB. Çözünürlük aynı. Ya gerçekten bu işlemci ve bunun gibiler yetmiyor. Ya da RAM eksikliğinden. Benim fikrim hem işlemci yetmiyor hem de RAM. Ve 0 darboğaz diyenler bana göre adam akıllı araştırmamışlar ve tecrübe etmemişler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Durum böyle fakat fps de gözle görülecek bir artış var ama yinede %65 den yukarısı yok.
Eki Görüntüle 267649
Sorunun olmadığına sevindim. Keşke benim de olmasa.

Sana bir şey diyeceğim. Bende i5 6500 GTX 1060 6 GB var. GTA 5, RUST, PUBG, The Witcher gibi oyunlar da darboğaz yapıyor. Özellikle şehir sahneleri vb. Virüs falan yok daha yeni format atmıştım. RAM arkadaşın ki gibi 8 GB. Çözünürlük aynı. Ya gerçekten bu işlemci ve bunun gibiler yetmiyor. Ya da RAM eksikliğinden. Benim fikrim hem işlemci yetmiyor hem de RAM. Ve 0 darboğaz diyenler bana göre adam akıllı araştırmamışlar ve tecrübe etmemişler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunun olmadığına sevindim. Keşke benim de olmasa.
senin ki 6GB diğer arkadaşın 3GB o bir fark oluşturuyor olabilir mi darboğaz konusunda,sonuçta senin ekran kartın arkadaşınkinden daha yüksek ve onun ki daha düşük olduğu için o sisteme daha iyi uyum sağlıyor olabilir.

senin ki 6GB diğer arkadaşın 3GB o bir fark oluşturuyor olabilir mi darboğaz konusunda,sonuçta senin ekran kartın arkadaşınkinden daha yüksek ve onun ki daha düşük olduğu için o sisteme daha iyi uyum sağlıyor olabilir.
Mantıklı ancak yine de çok fark olmaması lazım . Çünkü çok bir fark yok aralarında.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı