GTX 1060 6 GB BF1 düşük FPS

cem41

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

i3 6100.
GTX 1060 6 GB.
2x8 Kingston 2400 MHz RAM.
1 TB harddisk.
ASUS H110M-K 2133 MHz.

Sistemim bu şekilde. Sanırım darboğaz sorunu yaşıyorum ama bilgisayardan da pek anlamıyorum. Bugün BF1 Full HD oynamak istedim FPS yerlerdeydi. YouTube'da millet oynuyor aynı sistem ile bendeki problemi anlamış değilim. Buradaki problem nedir? Yardımcı olur musunuz arkadaşlar? Öneriniz nedir? Bir şeyleri mi değiştirmem lazım?

Teşekkürler.

MSI Afterburner ile oyun sırasında CPU, GPU kullanım ve sıcaklıklarına bir göz atabilirsiniz hocam.

Driverlar güncel mi? Geforce Experience üzerinden sürücüleri güncellemeyi deneyebilirsiniz ama sorunun bundan olduğunu sanmıyorum.

Herkese merhaba.

i3 6100.
GTX 1060 6 GB.
1 TB harddisk.
ASUS H110M-K 2133 MHz.

Sistemim bu şekilde. Sanırım darboğaz sorunu yaşıyorum ama bilgisayardan da pek anlamıyorum. Bugün BF1 Full HD oynamak istedim FPS yerlerdeydi. YouTube'da millet oynuyor aynı sistem ile bendeki problemi anlamış değilim. Buradaki problem nedir? Yardımcı olur musunuz arkadaşlar? Öneriniz nedir? Bir şeyleri mi değiştirmem lazım?

Teşekkürler.

Darboğaz söz konusu olabilir.

1611517831956.png

afterburn kurdum. Mesela Warzone oyuna girerken bile bilgisayardan ses geliyor. anlama veremedim. bu sistemle çok rahat oynayan insanlar var youtubede anlayamadım. var mı fikri olan?
Warzone da oynanıyor ama arda bir fps dibi görüyor. bf1 de hikaye bölümünde direk yerlerdeydi. ne yapmam lazım sizce?

Herkese merhaba.

i3 6100.
GTX 1060 6 GB.
1 TB harddisk.
ASUS H110M-K 2133 MHz.

Teşekkürler.

Hem darboğaz yaşıyorsun hem de BF 1 de RAM MHz'i fark ediyor diye biliyorum 2400 bir tık az kalmış olabilir.
Eki Görüntüle 851371

afterburn kurdum. Mesela Warzone oyuna girerken bile bilgisayardan ses geliyor. anlama veremedim. bu sistemle çok rahat oynayan insanlar var youtubede anlayamadım. var mı fikri olan?
Warzone da oynanıyor ama arda bir fps dibi görüyor. bf1 de hikaye bölümünde direk yerlerdeydi. ne yapmam lazım sizce?
Grafik ayarları nasıl iki oyunda da?

Kullandığınız işlemci yer yer GTX 1050'yi bile besleyemiyor. Sorununuz işlemci ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
Hem darboğaz yaşıyorsun hem de BF 1 de RAM MHz'i fark ediyor diye biliyorum 2400 bir tık az kalmış olabilir.

Grafik ayarları nasıl iki oyunda da?
Maksimum 2133 MHz desteği olan bir işlemciye 3600 MHz RAM takması gereksiz olur bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı