GTX 1060 6GB Yetersiz Oyun Performansı

erenst

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anlık sadece Rust oyununa girdim. Oyuna ilk girdiğimde FPS 90-100 FPS arası alıyorum. Ama biraz zaman geçtikten sonra FPS'im 30'a falan düşüyor.
Sistemim:

Ekran Kartı : GTX 1060 6GB
İşlemci : i5 6400
Ram : 8GB Ram
Anakart : H100m Pro-VD

Fotoğraf aşağıdadır.

vb0mz6.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece RUST'a bakarak yorum yapmak çok zor çünkü arkadaşın da dediği gibi RUST "hala" sıkıntılı bir oyun. Sisteminiz aşırı ısınıyor olabilir, yük altına girince güç kaynağınız yeterli gücü sağlayamıyor olabilir ya da sorun oyundan kaynaklı da olabilir.

Uzun süreli kullanımlarda kullanılan RAM miktarı arttığı ve şiştiği içinde FPS düşüşü yaşıyor olabilirsiniz. 8GB zaten günümüz için artık minimum gereksinim. Aynı şekilde RUST da minimum 8GB RAM istiyor siz 1060 gibi güçlü bir kart ilede grafikleri yükselttikçe RAM miktarıda buna paralel artıyor.

İ5 6400, GTX 1060 ve 8GB DDR4 sahibiyim, Rust'da en ufak sıkıntı yaşamıyorum, senin sisteminin kişisel bir problemi var.
Arkada çalışan virüs programı olabilir mesela, veya HDD bir sıkıntı çıkartıyordur ama bir problemin var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı