GTX 960 Sistem Far Cry 4 FPS Sorunu

Serkan37

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, sorunum şu ki Far Cry 4'te Ultra ayarlarda ortalama 30 fps ile oynuyorum ve savaşlarda bu fps 20'lere kadar düşüyor ve kasma oluyor. Benimkiyle aynı sistemde olan kişiler 50-60 fps, çok akıcı bi şekilde bu oyunu oynuyor. Sürücülerim güncel olmasına rağmen bi türlü sorunu çözemedim. Artık sistemde bi sorun olduğunu düşünmeye başladım. Ayrıca lowa alınca daha çok kasıyor oyun :(

Sistemim;

1. i5 6500
  2. msi gtx 960
  3. Kingston 8gb Hyperx fury black ddr4 2666mhz
  4. Asus z170-k
  5. Sandisk 128gb SSD
Yardımlarınızı bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum...

Lowda 30 fps imkansız. Ekran kartı kullanımı yüzdesine bakar mısın?

Malesef, yeni topladığım pc imkansızları başarıyor..
Neredeyse ekran kartını hiç kullanmıyor.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    204,6 KB · Görüntüleme: 262
Cs go da evrensel gölge kalitesini en yüksek yapıp diğerlerini düşüğe alıp dener misin? Bende bu şekilde 300fps onu düşürürsem 150fps oluyor. Ekran kartım gtx 960 değil. :)

Cs go da evrensel gölge kalitesini en yüksek yapıp diğerlerini düşüğe alıp dener misin? Bende bu şekilde 300fps onu düşürürsem 150fps oluyor. Ekran kartım gtx 960 değil. :)

Dediğin ayarlarda denedim, ekran kartı gine %30 kullanıyor. Fps'de değişiklik olmadı 100-130 civarı bişey.

O sistemin o kadar az performans vermesine imkan yok. Ekran kartı veya işlemcinde sıkıntı var. Ekran kartı kullanımın çok düşük. İşlemci kullanımıda çok yüksek geldi bana. İ3 işlemcim ile o oyunda %50 CPU kullanımı oluyor. İ5'de o kadar yüksek olması anormal gibi.

O sistemin o kadar az performans vermesine imkan yok. Ekran kartı veya işlemcinde sıkıntı var. Ekran kartı kullanımın çok düşük. İşlemci kullanımıda çok yüksek geldi bana. İ3 işlemcim ile o oyunda %50 CPU kullanımı oluyor. İ5'de o kadar yüksek olması anormal gibi.

Bende öyle düşünüyorum. Pazar günü Vatan'a gidicem ve iade istiyecem.

Ultra ayarlarla 60 fps alan arkadaşlar rüyasında mı alıyor acaba? Millet akılsız mı ki gidip 970 veya 980 alıyor ultra için. Öyle birşey olsa herkes Gtx 960 alır. Aldığınız 30 fps değeri, ultra ayarlarda gayet normal. Ultra ayarlarda 960 ile bu oyunda 60 fps bekliyorsunuz. Çok beklersiniz.
Hocam GTX970 Far Cry 4 Ultra ayarlarda 70-80 FPS veriyor. NVIDIA'ya özel ayarlarda ise 40-50 Arası bir değerle karşılaşıyoruz. Bu kadar küçümsemeyin bu kartları, GTX960 ultrada +50 FPS alabilecek bir kart.NVIDIA'ya özel ayarlarda belki 30'a düşebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı