GTX 960 Sistem Far Cry 4 FPS Sorunu

Serkan37

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, sorunum şu ki Far Cry 4'te Ultra ayarlarda ortalama 30 fps ile oynuyorum ve savaşlarda bu fps 20'lere kadar düşüyor ve kasma oluyor. Benimkiyle aynı sistemde olan kişiler 50-60 fps, çok akıcı bi şekilde bu oyunu oynuyor. Sürücülerim güncel olmasına rağmen bi türlü sorunu çözemedim. Artık sistemde bi sorun olduğunu düşünmeye başladım. Ayrıca lowa alınca daha çok kasıyor oyun :(

Sistemim;

1. i5 6500
  2. msi gtx 960
  3. Kingston 8gb Hyperx fury black ddr4 2666mhz
  4. Asus z170-k
  5. Sandisk 128gb SSD
Yardımlarınızı bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum...

Kardeşim sen bir de orijinal ile dene. Bu tarz sorunlar korsan sürümün güncel olmaması , oyundaki hatalar vs...
En iyisi orjinal alman. Hala problem olursa buraya yeni bir konu acarsin yardimci olmaya çalışırız.

Bende diyorumki temiz kurulum yap virüsten kaynaklanabilir dostum :) başka sorun gözükmüyor aynı sistemden arkadaşımda var 60 rahat alıyor ultrada.
Biraz önce CS:GO oyununda en düşük ayarlarda 300 FPS aldım ortalama. En yüksek ayarlarda 170-220 arası idi. Sizin sisteminize yakın bir sistemim var. Bir deneyin bakalım siz de.

Sabah format atıp temiz bi kurulum yapıcam. Sonuçları en kısa zamanda size bildirmeye çalışacağım. Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Bu arada sıcaklık değerlerini Aida64'den ölçüp sonuçları atabilirmisin ?

Hdd servise gitmişti, şimdi gidip aldım. Sanırım formatı akşama doğru atıcam ve attıktan sonra istediğiniz testleri yapıp sonuçları atabilirim.

Gtx 960 FarCry 4 FullHD ekranda rahatlıkla 50 FPS verir.

FullHD bi monitörle normal bi monitör arasında FPS farkı olur mu? olursa ne kadar olur?

Hdd servise gitmişti, şimdi gidip aldım. Sanırım formatı akşama doğru atıcam ve attıktan sonra istediğiniz testleri yapıp sonuçları atabilirim.

FullHD bi monitörle normal bi monitör arasında FPS farkı olur mu? olursa ne kadar olur?
Tabiikide olur. Full HD monitör 1920x1080 çözünürlüktedir. Normal monitörden kastımız atıyorum 1280x1024 çözünürlükte olsun. Atıyorum Full HD'de 60 FPS veren kart 1280x1024 çözünürlükte 80-90 FPS verebilir. Tabiiki görüntü kaliteside çözünürlük düştükçe düşer.

FullHD daha kaliteli ancak daha az FPS verir.Normal dediğin eğer 1366x768 ise daha fazla FPS alırsın ancak kalite düşer

Tabiikide olur. Full HD monitör 1920x1080 çözünürlüktedir. Normal monitörden kastımız atıyorum 1280x1024 çözünürlükte olsun. Atıyorum Full HD'de 60 FPS veren kart 1280x1024 çözünürlükte 80-90 FPS verebilir. Tabiiki görüntü kaliteside çözünürlük düştükçe düşer.

Gecikme için herkesten Özür Dilerim. Far Cry 4'ü bazı nedenlerden dolayı kuramıyorum. Bu nedenle en kısa zamanda Watch Dogs'un testlerini size ulaştırıcam. Ayrıca pc'yi W7 yaptım. Lol ve Csgo'da Ultra'da yaklaşık 30 fps arttı diyebilirim. Lowa aldığım zamanda ultradaki fps'den fazla olarak 30 felan artıyor niye böyle bende anlamadım.

Malesef sonuç hüsran. Lowa alınca 30 fps. Ya gerçekten bi sorun var, yada gerçekten sistemim kötü ve ben çok büyük beklenti içerisindeyim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    179,7 KB · Görüntüleme: 172
Gecikme için herkesten Özür Dilerim. Far Cry 4'ü bazı nedenlerden dolayı kuramıyorum. Bu nedenle en kısa zamanda Watch Dogs'un testlerini size ulaştırıcam. Ayrıca pc'yi W7 yaptım. Lol ve Csgo'da Ultra'da yaklaşık 30 fps arttı diyebilirim. Lowa aldığım zamanda ultradaki fps'den fazla olarak 30 felan artıyor niye böyle bende anlamadım.

Malesef sonuç hüsran. Lowa alınca 30 fps. Ya gerçekten bi sorun var, yada gerçekten sistemim kötü ve ben çok büyük beklenti içerisindeyim.
Lowda 30 fps imkansız. Ekran kartı kullanımı yüzdesine bakar mısın?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı