GTX 1060 FPS Sorunsalı

mert mergen

Hectopat
Daha fazla  
Ben geçenlerde Sinerji'den bir PC aldım. gGTX 1060 i5 6500 ve 8 GB DDR4 RAM. Lakin CS GO'da en fazla 25 FPS alıyorum, neden olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Optimus olayı gibi bir problem yaşıyorsunuz sanırım. Entegre kartın driverını silip tekrar dener misiniz ? Ek olarak oyuna girince "Nvidia Denetim Masası" üzerinden "Masaüstü" sekmesinden "Bildirim Alanında GPU..." aktif ederek sol altta bulunan bildirimler arasında GPU' nuzu kullanan uygulamaları görebilirsiniz. Oyun simgesi burada yer alıyorsa ki almıyordur yoksa bu kadar düşük FPS almazsınız.

CS GO'yu Experience otomatik olarak optimize edince FPS 30'da sabitleniyor. Bugün format attıktan sonra aynı durumla karşılaştım. İlk yapılan optimizasyonu geri alın, FPS düzeliyor.

Eger hala cs go da fpa sabitlenip mause kontrolu sacma sapan olup kasma hissi veriyorsa bunu anladim ben. üçlü bilmem ne ayari var onu kapatin. bende de bugun aynisi oldu 150fps de sorun yoktu full ayarlarda fakat onu yapip sabitliyince fps yi oyun gariplesti . manuel ayar yapin ve sunu fark ettim ekran kartin guclu ise cozunurlugu kaliteyi yuksek tut ki islemci yerine ekran kartini kullansin. yani basit ayarlara aliyorum gpu kullanimi 30larda high yapiyorum 80 90 larda bazi oyunlarda. kisacasi eskimis bir konu olsada belki denk gelir biri gorur. auto optimize yaptiginda buyuk ihtimal üçlü bilmem ne yi aciyor. unuttum adini ve evde degilim net yazamiyorum:)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı