GTX 1060 için yapılan OC FPS arttırmadı

Jeneratör getireyim ben sana direkt kasaya bağla onu. O da kurtulsun sende kurtul.
Bunu okuyan arkadaşlar! Sözüm size!
Düşünün...
GTX 1060'sın, adamlar seni 1080p'de AAA oyunlarda yüksek ayarlarda oynatabilesin diye tasarlamışlar. Birisi seni alıyor, doların 1.30 Lira olduğu zamanlardan kalma bir oyunda 250 değil, 255 FPS verebilmen için dayıyor elektriği.
Monitörünün Hz değerini sormuyorum bile düşünün.
Yani bu bir canlı değil ki bunu düsünsün ya da sen bunu düsün. İkincisi, zaten eğer bu tür oyunlar için bu ise giriyorsan hiç girme dedim, değmez. Üçüncüsü kart adamın, isterse downclock yapar isterse normal kullanır isterse sonuna kadar kartı sömürmek ister, isterse yakar parçalar. Bu yüzden hiç böyle tartısmalara girmeye gerek olduğunu düsünmüyorum, ben sadece arkadasa yol gösteriyorum ve elde ettiğim deneyimleri sonuçları arkadasa aktarıyorum. Son karar dediğim gibi kartı kullanan kisiye kalmıs.

@Mehmet Ali Kaba bu arada çok sağ ol teşekkür ederim voltajı oynamıyorum ben hiç oynamayım değil mi?
@Mehmet Ali Kaba FurMark testine sokmayıp PUBG oyunu ağır bir oyun da PUBG oyunun da test etsem bir şey olmazsa stabildir? Diye düşünüyorum doğru düşünüyor muyum acaba.
@Mehmet Ali Kaba FurMark testine sokmayıp PUBG oyunu ağır bir oyun da PUBG oyunun da test etsem bir şey olmazsa stabildir? Diye düşünüyorum doğru düşünüyor muyum acaba.
@Mehmet Ali Kaba bu arada hocam karta zarar vermemişimdir değil mi? Size demiştim ya geçen gün CS'de aynı yerde 370 şimdi ise 325 diye bugünkü Core clock fazla arttırınca görüntü bozulması benzer şeyler oldu ya karta hasar verip bu da FPS'ye etki etmiş olamaz değil mi? Yoksa olur mu teşekkürler.
voltajla da oynadım bugün biraz 10-15 civarı abartmadan kadame kadame zararı olamz diye şuan sistem
1601332105771.png

Son düzenleme:
@Mehmet Ali Kaba bu arada çok sağ ol teşekkür ederim voltajı oynamıyorum ben hiç oynamayım değil mi?
@Mehmet Ali Kaba bu arada hocam karta zarar vermemişimdir değil mi? Size demiştim ya geçen gün CS'de aynı yerde 370 şimdi ise 325 diye bugünkü Core clock fazla arttırınca görüntü bozulması benzer şeyler oldu ya karta hasar verip bu da FPS'ye etki etmiş olamaz değil mi? Yoksa olur mu teşekkürler.
voltajla da oynadım bugün biraz 10-15 civarı abartmadan kadame kadame zararı olamz diye şuan sistemEki Görüntüle 684262
1) Voltajı yüzde 100'e alıp kartın tam gidebileceği frekansı görmeni tavsiye ederim. Dediğim gibi güvenilir limit içinde olduğu için bu değerler bir sey olmayacaktır kartına.
2) PUBG sistemi zorlayan bir oyun evet pek optimizasyonu iyi olan bir oyun değil. Dediğim gibi dediğim programlardan birini indirip kartını test etmek daha doğru olacaktır.
3) Karta zarar verdiğini sanmıyorum. CS:GO gibi hafif oyunlarla FPS karsılastırmak doğru değil.

Yok normaldir böyle seyler. Limite gelince sistemin sapıtması, kararsızlıklar normaldir. Bu hatalar sayesinde karta zarar gelmiyor desek yanlıs olmaz. Dediğim gibi kartı söyle yakma ihtimalin vardı, eskiden voltaj limitleri çok genisti ya da yoktu. Simdi ki kartlarda özellikle gtx 1000 serisi ve sonrasında voltaja limit geldi ve bu limiti asamadığın için kartı herhangi bir sekilde bozma ihtimalin yok. Yani ben de bunun yüzde yüz garantisini veremem ama çok çok düsük ihtimal bozman. En azından ben bayağıdır bu isin içerisindeyin yeni nesil soğutması iyi kartlardan hiç yananı görmedim, fabrika hatası vs yoksa tabii.
Eeee ben ne demişim yukarıda? Önceki mesajında isterse sona dayansın voltajı bir şey olmaz demişsin. Şimdi de karta zarar gelmiyor desem yalan olur demişsin. Kısaca ne dediğinden senin haberin yok. Bir dahakine yorumumu alıntılamadan önce düzgünce oku.

Eeee ben ne demişim yukarıda? Önceki mesajında isterse sona dayansın voltajı bir şey olmaz demişsin. Şimdi de karta zarar gelmiyor desem yalan olur demişsin. Kısaca ne dediğinden senin haberin yok. Bir dahakine yorumumu alıntılamadan önce düzgünce oku.
Arkadasım adamın kullandığı kart hakkında, durumu hakkında hiçbir bilgim yok. Fabrika hatasından kartta sorun varsa basına bir sey gelebilir. Normal sartlar altında hiçbir zarar gelmeyeceğine kendisine garantisini verebilirim. Herhangi bir arastırma yaptın mı adam akıllı overclock hakkında, kaç tane karta bilesene overclock yaptın? Yaptığın resmen açık bulayım da hemen saldırayım. İllaha sidik yarısına mı girelim senle onu mu istiyorsun? Ben en azından burada yol gösteriyorum, yardımcı olmaya çalısıyorum, edindiğim deneyimleri aktarmaya çalısıyorum. Gece gece germe insanı.
Kimse adama zorla bunu yap demiyor, ona kalmıs.

Demekki ekran kartın fazlasını bile verebilecek güçteyken işlemcinin işleyebildiği kapasite bu kadarmış dostum.Sen ekran kartına overclock yapsan da işlemcinin çıkabileceği, işleyebileceği limit belli.

@Bariskent bu durumu nasıl çözerim işlemciyi 3.20'den 3.60'a çektiğim zaman BIOS kaydedip çıkıyorum 4, 5 sn sonra BIOS'a geri atıyor voltaj falan mı istiyor ki ne düşünüyorsun bu konu hakkında? Acaba işlemci mi desteklemiyor overclock acaba.

Yeni konular

Geri
Yukarı