GTX 1060 laptop Valorant düşük GPU kullanımı

visu

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba! i7 7700HQ ve GTX 1060 olan bir laptop kullanıyorum. Valorant oynarken grafiklerin hepsi en yükse olursa en fazla %25 en düşükte de %8 civarı kullanılıyor. YouTube'dan izlediğim onlarca benchmark videosunda insanlarla aynı ayarlarda onların ekran kartları hep %70-%80 arası kullanılıyor. Yükseğe de alsam düşüğe de alsam bu sistemle FPS dropları yiyorum ve 110 FPS civarında oyun oynuyorum bazen. Ne yapmam gerekiyor? Düzeltmenin bir yolu var mıdır. Tüm sürücülerim güncel.

MSI Afterburner ile oyun içi değerleri atın.
DDU ile driver kaldırıp, günceli kurun.

Oyuncu sistem verilerini gösteren ekran görüntüsü paylaşabilir misin? CPU kullanım oranı nedir?
Maalesef ekran görüntüsü atamıyorum ama: GPU: 51 derece %9 kullanılıyor ve işlemci de 80 derece %60 kullanılıyor soğutucu kullanıyorum.
Hocam FPS sınırlaması açık mı?
Hayır, kapalı.
Sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. FPS sınırı açıksa kapatın.
Eskiden koymuştum sanırım şuan olmuyor olabilir.
Sıcaklık değerleri fazla ise işlemci kendini kısıtlıyordur.
80 derece genelde sanırım fazla oluyor. Soğutucu kullanıyorum fakat başka öneriniz varsa deneyebilirim.

Eski kasamda ( MSI MAG VAMPIRIC 010M ) kullanırken BF5'te sıcaklık değerlerini 97 98 olarak gösteriyordu işlemcide, fakat işlemcim ( Ryzen 5 2600X ) Max Temp 95 derece olarak kendi sitesinde gösteriyordu tahminimce bu ısıyı geçince sistem kendini otomatik kapatması gerekirdi fakat 97 98 derece göstermesine rağmen, kapanmıyordu performans'ta da düşüş yaşamamıştım msi afterburner bazen yanlış gösteriyor olabilir. Sonrasında kasamı değiştirdim macun değiştirdim fan ekleyince işlemci sıcaklığı BF5'te 76 75 lere kadar düştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı