GTX 1060 LoL'de 70-150 FPS Normal mi?

GTX980M ekran karti ile herşey sona dayali 300fps aliyorum ben. Gtx1060 isterse laptop olsun (ki pc ile laptop arasinda bir fark kalmadi artık) 150 fps çok dusuk. Ama sorun nedir bilemiyorum.

ya bu sorun bende de var. anlamıyorum her yerde sormuşlar ama cevabı yok. bende en düşük 44 en fazla 220 gördüm. genelde 130 civarı. bazıları dual channel kullanın demiş ramleri ne alaka ? bazıları oyunun optimizasyon sorunları vardır demiş lol den bahsediyoruz e h1z1 dende değil.

benim ki monster tulpar v13.1. 8 gb ram var. 1060 6gb.

LOL'de GTX1060 için GPU kullanımı %25'ler seviyesinde. GPU'yu zorlamayan bu tarz oyunlarda böyle bir durum var. Ekran kartı düşük frekansta çalışıyor. Ben 300FPS civarı başlayıp, ortalama 180 gibi oynuyorum. 150FPS gayet yeterli bir değer, 500FPS olmasının sağladığı ek bir yarar yok. Bu arada GTX1070 ve GTX1080 için de benzer durum söz konusu. O oyuna bu kartlar fazla durumu. Önemli olan güncel, zorlayıcı oyunlarda gayet iyi performans veriyor olması. Sorun olarak görmeyi gerektirecek bir durum yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı