GTX 1060 Out of Range Hatası

Vulgstein

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle bilgisayarda oyun oynuyordum ve birden elektrikler kesildi. Elektrikler geldiğinde bilgisayarı açtım ve gayet mükemmel şekilde çalışan bilgisayarım out of range hatası verdi. Bilgisayarı güvenli modda açıp bir şekilde ekranı getirdim lâkin sonra tekrardan ekranımı eski çözünürlüğüne almaya çalıştığımda yine out of range hatası aldım. Ekranımın önerilen çözünürlüğü 1360x768'di ama şimdi o listede bu çözünürlüğü seçince out of range hatası alıyorum ve işin en ilginci artık önerilen çözünürlük 1960x1080 olarak gözüküyor. Şu anda çalışan tek çözünürlük 1024x768, listedeki başka hiçbir çözünürlük çalışmıyor.

Bir de şimdi fark ettim normalde en yüksek çözünürlük olarak 1360x768'de oynayabildiğim oyunların hiçbirini oynayamıyorum yine out of range hatası veriyor önceden o ayarlarda oynayabilmeme rağmen. Sanki monitörüm değişmiş gibi.

Yeni gördüğüm bir şey daha çıktı monitörüm normalde 1360x768'ken 60 hertz gözüküyordu ama şu an 1024x768'de 75 hertz gözüküyor

Elektriksel olarak oluşmuş bir hata gibi başka bir nedeni yok en büyük kaynağıda elektriklerin gitmesi. En iyisi hiç kurcalamadan güvenilir bir tamir merkezine gitmek.

Hocam dediklerimi sırayla deneyin:
Güvenli modda bilgisayarınızı açın.
Çözünürlük ayarlarına girin.
Çözünürlüğü 1920x1080 yapın ve kaydedin.
Bilgisayarı yeniden başlatın.

Hocam dediklerimi sırayla deneyin:
Çözünürlük ayarlarına girin.
Çözünürlüğü 1920x1080 yapın ve kaydedin.
Bilgisayarı yeniden başlatın.
Ekranımın asıl yettiği çözünürlük 1360x768 onun üstünde direk out of range hatası alıyorum. Güvenli moda alınca da maalesef sadece 1024x768 ve 800x600 çözünürlükleri oluyor listede. O dediğiniz şeyi ilk ekranımı çalıştırırken yapmıştım ve dediğim gibi en fazla 1024'e çıktı. Güvenli moddan çıktım ve şu an ekranımın önceden yettiği çözünürlüğe dahi çıkamıyorum

Ekranımın asıl yettiği çözünürlük 1360x768 onun üstünde direk out of range hatası alıyorum. Güvenli moda alınca da maalesef sadece 1024x768 ve 800x600 çözünürlükleri oluyor listede. O dediğiniz şeyi ilk ekranımı çalıştırırken yapmıştım ve dediğim gibi en fazla 1024'e çıktı. Güvenli moddan çıktım ve şu an ekranımın önceden yettiği çözünürlüğe dahi çıkamıyorum
Yani monitörünüz 768p mi destekliyor? O halde önerim en kısa zamanda 1080p monitör almanız olacaktır. Tavsiyem BenQ GW2270H.

Yani monitörünüz 768p mi destekliyor? O halde önerim en kısa zamanda 1080p monitör almanız olacaktır. Tavsiyem BenQ GW2270H.
Benq xl2411z almayı düşünüyorum ama onu alabileceğim zamana kadar sadece önceden çalışan monitörümü eski ayarlarında kullanmam lazım o yüzden yardım arıyorum. Yani 1360'ta çalışan monitörün bir elektrik kesintisi sonucu 1024'te çalışması garip yani

Benq xl2411z almayı düşünüyorum ama onu alabileceğim zamana kadar sadece önceden çalışan monitörümü eski ayarlarında kullanmam lazım o yüzden yardım arıyorum. Yani 1360'ta çalışan monitörün bir elektrik kesintisi sonucu 1024'te çalışması garip yani
Bir de aynı sorunun benzer bir çözümü daha var:
Ekran çözünürlüğü kısmına girip en düşüğe alıp kaydedip çıkın.
Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bir de böyle dener misiniz?

Bir de aynı sorunun benzer bir çözümü daha var:
Ekran çözünürlüğü kısmına girip en düşüğe alıp kaydedip çıkın.
Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bir de böyle dener misiniz?
Ekran çözünürlüğü kısmında iki seçenek vardı 1024x768 ve 800x600 ve ben ikisini de denedim şimdi ikisinden başka bir çözünürlük çalışmıyor maalesef.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı