GTX 1060 Oyunlarda V-SYNC Kapatınca Stuttering Sorunu

kritewonwon

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciydim bir zamanlar.
GTX 1060 ekran kartında her bir oyunun ayarlarını en ince detayına kadar yaptım.

Fakat V-Sync'i kapatınca çok yüksek FPS alıyorum ama ekranda stuttering yani yırtılmalar, takılmalar oluyor.

Bunu çözmek için bana yardım eder misiniz?

V-sync'i açınca düzeliyor bunun çözümü yok mudur ?

Hem yüksek FPS alıp hemde yırtılma olmaması gibi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sorunun RAM bellekten kaynaklanıyor benim sistemim de imzamdaki gibi, 8 GB RAM takviyesi yaparak çözdüm sorunumu.

Önceki yazdıklarını okumama gerek yok. Fast sync g-sync ye alternatif olduğunu yazmışım. Cümlemde v-sync geçmiyor.
Cümlende v-sync geçsin veya geçmesin fast sync dediğin g-sync kalitesine yaklaştırılmış v-sync özelliğidir ve ayrı olarak tanıtılmamıştır. Ayarlardan v-sync'i fast'e ayarlayınca açılır. Konumuz bizzat bununla ilgiliyken hala cins cins cevaplar veriyosun. Ben şimdi bilgisayardan bahsetmedim desem senin dediğinin aynısı.

Cümlende v-sync geçsin veya geçmesin fast sync dediğin g-sync kalitesine yaklaştırılmış v-sync özelliğidir ve ayrı olarak tanıtılmamıştır. Ayarlardan v-sync'i fast'e ayarlayınca açılır. Konumuz bizzat bununla ilgiliyken hala cins cins cevaplar veriyosun. Ben şimdi bilgisayardan bahsetmedim desem senin dediğinin aynısı.
Fast Sync ayrı tanıtıldı. Yanlış bilgilendirme yapmayalım.
Screenshot_7.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı