GTX 1060 PUBG FPS ve GPU Kullanımı Düşüşleri

İşlemci hızı düşüyorsa bahsettiğim testleri siz de yapın. Oyunun sorunlu olduğu az çok biliniyor zaten.
Ben sorunsuz programlarda test ettiriyorum ki sistem tarafından emin olabilelim.

Son düzenleme:
  • İşlemci: AMD ryzen 5 1600
  • Anakart: MSI B350 TOMAHAWK ( 5S-7A34)
  • Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTX 1060 3GB
  • RAM: GSKILL 16GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single RAM
Arkadaşlar şimdi PUBG oyununu oynuyorum gayet iyi gidiyor fakat oyunda seyrek aralıklarla GPU %99'dan %10-30 arası bir anda düşüyor, çıkıyor. Bu esnada da FPS'de düşüşe geçiyor, oyun takılıyor. Araştırdım ama bir çözüm bulamadım, yardımlarınızı bekliyorum.
Hangi ayarlarda oynuyorsunuz acaba?

Son güncellemeden önce sorunsuz çalışıyordu, şuanda anlık fps düşüşleri oluyor bende de. Bence sisteminizde sorun aramayın oyun sıkıntılı.
Sistemlerimiz neredeyse aynı.

Pubg'de bende bu tür sıkıntılar yaşıyorum. Karşılaştırmalı testler sırasında bilgisayarında devamlı donmalar yaşayan var mı? CPU Photo Worxx denilen testte benim işlemcim neden bu kadar geride?
Report.htm

Son düzenleme:
Pubg'de bende bu tür sıkıntılar yaşıyorum. Karşılaştırmalı testler sırasında bilgisayarında devamlı donmalar yaşayan var mı? CPU Photo Worxx denilen testte benim işlemcim neden bu kadar geride?
Report.htm
I7 8700K stok voltaj ve frekans değerlerinde kullanıyorsun. AIDA64 karşılaştırma sayfasındaki temsili değerlere takılma.

Cinebench R15 testine sok işlemcini, bir bakayım aldığın değerlere. Normalin altında bir değer almıyorsan zaten problem de yok demektir. Çok istiyorsan testi yap, sonuçlarını yeni bir konuda ; Beni etiketleyerek paylaş. Masaüstü bölümüne açabilirsin konunu.

I7 8700K stok voltaj ve frekans değerlerinde kullanıyorsun. AIDA64 karşılaştırma sayfasındaki temsili değerlere takılma.

Cinebench R15 testine sok işlemcini, bir bakayım aldığın değerlere. Normalin altında bir değer almıyorsan zaten problem de yok demektir. Çok istiyorsan testi yap, sonuçlarını yeni bir konuda ; Beni etiketleyerek paylaş. Masaüstü bölümüne açabilirsin konunu.

Cinebench R15 testin 1412-1406-1413 bandında sonuçlar alıyorum. Arkadaşın konusunu bulandırmak gibi olmasın ama benim hali hazırda bir konum mevcut. CPU'dan fazlasıyla şüpheleniyorum. Geekbench testinde diğer i7 8700k'ların gerisinde kalıyor. Tek çekirdek performansı bende 5157 iken diğer i7 8700k'lar 5900 civarında. Birde az önce bahsettiğim testte fx 8350'nin bile gerisinde kalmış aida64'ün tutarsızlığı var o zaman bu konuda. Her şeyim stok fakat diğer İ7 8700K 23000 puan almış benim ki 9000 bandında kalmış. Bu arada konum burada ;
i7 8700k Sıcaklık Sorunu

Son düzenleme:
Cinebench R15 testin 1412-1406-1413 bandında sonuçlar alıyorum. Arkadaşın konusunu bulandırmak gibi olmasın ama benim hali hazırda bir konum mevcut. CPU'dan fazlasıyla şüpheleniyorum. Geekbench testinde diğer i7 8700k'ların gerisinde kalıyor. Tek çekirdek performansı bende 5157 iken diğer i7 8700k'lar 5900 civarında. Bu arada konum burada ;
i7 8700k Sıcaklık Sorunu
Cinebench R15 testin 1412-1406-1413 bandında sonuçlar alıyorum. Arkadaşın konusunu bulandırmak gibi olmasın ama benim hali hazırda bir konum mevcut. CPU'dan fazlasıyla şüpheleniyorum. Geekbench testinde diğer i7 8700k'ların gerisinde kalıyor. Tek çekirdek performansı bende 5157 iken diğer i7 8700k'lar 5900 civarında. Birde az önce bahsettiğim testte fx 8350'nin bile gerisinde kalmış aida64'ün tutarsızlığı var o zaman bu konuda. Bu arada konum burada ;
i7 8700k Sıcaklık Sorunu
Senin konunu inceledim ancak işlemci tarafında ne bir yetersizlik ne de ısınma yüzünden bir drop olduğunu zannetmiyorum. 75 derecede frekans düşürmeye başlamaz kolay kolay o işlemci.
Kaldı ki oyunlarda bu kadar yüksek ve sürekli CPU kullanımı söz konusu olmuyor, bu kadar ısınmıyordur yani.

Ancak çok daha önemli bir ayrıntı var senin sisteminle alakalı ; B2 slotunda yalnızca 1 adet RAM bellek modülü görünüyor. O da 8GB. 8GB bellek ile ani droplar yaşaman kadar doğal bir durum yok zaten.
Suçu bellek kapasitende ara kısacası. Problemin bellek kaynaklı. Önceki konuda bir Allah'ın kulu bellek kapasitene bakmamış nedense?

daw.jpg

Senin konunu inceledim ancak işlemci tarafında ne bir yetersizlik ne de ısınma yüzünden bir drop olduğunu zannetmiyorum. 75 derecede frekans düşürmeye başlamaz kolay kolay o işlemci.
Kaldı ki oyunlarda bu kadar yüksek ve sürekli CPU kullanımı söz konusu olmuyor, bu kadar ısınmıyordur yani.

Ancak çok daha önemli bir ayrıntı var senin sisteminle alakalı ; B2 slotunda yalnızca 1 adet RAM bellek modülü görünüyor. O da 8GB. 8GB bellek ile ani droplar yaşaman kadar doğal bir durum yok zaten.
Suçu bellek kapasitende ara kısacası. Problemin bellek kaynaklı. Önceki konuda bir Allah'ın kulu bellek kapasitene bakmamış nedense?

Eki Görüntüle 280997
8 GB bellek olması mı sıkıntı? Sistem boştaykende ara ara kitlenme sebebi bellek yüzünden mi yani? Çünkü bu kitlenme işlemci zorlanınca oluyor. Birde 86 dereceleri görüyordum Cs Go'da.

Oyunlar açısından 8GB bellek kesin bir dille söylüyorum yetersizdir. Senin öncelikle bu problemi çözmen gerekiyor ; Bu da kesenin ağzını açarak olur. I7 8700K bulunan sisteme 8GB RAM bellek takmak hakarettir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı