GTX 1060 Sistem Ekran kartının tam kapasite kullanılamaması

8 GB RAM artık çoğu oyunda yetersiz geliyor ve ekran kartıyla birlikte veri aktarımına yetişemiyor ve ekran kartı da bu yüzden kendini frenliyor. Eğer bütçeniz varsa 8 GB RAM ekleyebilirsiniz. Eğer bütçeniz yoksa RAM MHz oranını yükseltebilirsin.

Anlıyorum. Şimdi RAM'e OC yapmak riskli bir iş. Ne göze alabilirim ne de becerebilirim. Şimdi 2400 MHZ 8 GB'lık bir RAM takviyesi yaparak, toplamda 2400 MHZ 16GB ram kullanmak bu sorunun çözümüne yardımcı olur mu? Yoksa doğrudan RAM'i değiştirerek daha yüksek frekanslı bir RAM mı almalıyım? (Örneğin 3000 MHZ'lik 8 GB bir ram daha mı faydalı olacaktır?)

Net şekilde RAM yetersiz geliyor. Hızını yükseltmek falan da pek bir işe yaramayacak. Bu işin çözümü bir modül daha alıp çift kanal yapmak.

O videolarda ya aldatma vardır, ya sizin atladığınız bir şey vardır, ya da RAM 8 GB olmasına rağmen 2*4 çift kanal şeklindedir. Ufak tefek takılmalar da bazen videolara yansımıyor ama kendiniz oynarken bunlar hissedilebiliyor.

Anlıyorum. Şimdi RAM'e OC yapmak riskli bir iş. Ne göze alabilirim ne de becerebilirim. Şimdi 2400 MHZ 8 GB'lık bir RAM takviyesi yaparak, toplamda 2400 MHZ 16GB ram kullanmak bu sorunun çözümüne yardımcı olur mu? Yoksa doğrudan RAM'i değiştirerek daha yüksek frekanslı bir RAM mı almalıyım? (Örneğin 3000 MHZ'lik 8 GB bir ram daha mı faydalı olacaktır?)
Dostum bir 8 GB RAM daha alırsan herhangi bir OC işlemi yapmana gerek kalmaz o RAM gayet yeterli gelir.

Nvidia Control Settings'den, Manage 3D Program Settings diyerek oyunu seçip, Power Management Mode'u "Prefer Maximum Performance" yapıp deneyebilir misiniz?

PSU Watt seviyesi düşük ve kalitesiz ise ekran kartını tam güçte besleyemez. Sorun PSU'da olabilir. Kartı bir başkasının bilgisayarında deneme imkanın varsa iyi olur.
Psu 700W Thermaltake Bronze yeterli olmaz mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nvidia Control Settings'den, Manage 3D Program Settings diyerek oyunu seçip, Power Management Mode'u "Prefer Maximum Performance" yapıp deneyebilir misiniz?
Denedim. Hafif bir değişme olsa da tatmin edici olmadı.

Kronik bir problemi yoksa 700W fazlasıyla yeterli gelir.
PSU biraz eski. Tavsiyenizi deneyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum bir 8 GB RAM daha alırsan herhangi bir OC işlemi yapmana gerek kalmaz o RAM gayet yeterli gelir.
Yeni alacağım RAM in marka modeli önemli mi yoksa sadece 2400 MHz olması yeterli mi? ( İlk takılı olan RAM ile aynı marka model olmak zorunda mı?)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı