GTX 1060 Sistem FPS Düşmesi

Aidra

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim.
Ekran kartı: GTX1060 6 GB.
İşlemci: i3 9100F.
Anakart: B360M GAMING Plus.
RAM: HyperX 8 GB.

FASASFFASFSFS.jpg

SAFDSFAFSFSA.jpg

Evet fazla RAM kullanıyor ekran görüntüsüne bakacak olursan PC'de kullanılan RAM 6884 MB ile 7000 MB arasında ve adamın toplam RAM kapasitesi 8 GB, oyun 4 FPS almasına rağmen 4173 MB kullanıyor burada bir tuhaflık var çünkü gereksiz fazla kullanıyor. Yanlış bilgilendirme yapmıyorum demek istediğim 8 GB RAM kullananlarda en fazla 3.5 ile 4 GB RAM tüketir ve gördüğün gibi 4 FPS almasına rağmen 4173 MB kullanmış gerçekten yanlış bir bilgi mi? 2.5 GB Windows 10 kullansa, 500 MB Steam kullansa, 4 GB oyun kullansa zaten anca yetiyor sanırım şaka yapan sensin. Evet GTA V işlemci odaklıdır bu kadar animasyon çeşitliliği, ragdoll fizikler, açık dünyayı çeşitli kılan farklı NPC ve araçlar hepsi işlemci sayesindedir ve GTA V sonuna kadar işlemciyi sömürür. Orada darboğaz olmamasının sebebi "anistropic filtering" ayarının bariz olarak kapalı olmasıdır doku ne kadar yüksekte olursa olsun anistropic ayarı kapalı olduğunda en uzak veya en yakın fark etmez doku çok kötü görünür ve ekran görüntüsüne bakarsan anlarsın. Anistropic filtering X16 olsaydı emin ol darboğaz yapardı ben o an kesinlikle darboğaz yapıyor demedim şüpheliydim. Sözün özü bir daha yargısız infaz yapmamanı diliyorum yazdıklarımı iyice idrak edersen beni çok mutlu edersin.

Benim yapmam gerekiyor?

Geri
Yukarı