GTX 1060 LoL FPS düşmesi

chansvit

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, sistemimde GTX 1060 ve Ryzen 3 3100, 8 GB RAM kullanmaktayım ve LoL'da FPS düşmesi yaşıyorum.
Bu sistemle Team fightlarda 50 FPS'leri görüyorum son birkaç gündür.
1 yıla yakındır da kasa temizliğimi yapmadım, acaba sistemim mi yetersiz yoksa başka bir şeyden kaynaklı bir sorun mu yaşıyorum bilmiyorum.
Yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar. aynı sorun bende de olmuştu bir zamanlar. Koridordayken 60-70 falan alıyordu ama takım savaşlarında 40'lara 50'lere kadar düşüyordu. Malwarebytes ile virüs taraması yapmıştım ve virüs bulmuştu. Ardından usb ile temiz format attıktan sonra düzelmişti. Virüs taraması yapın bir isterseniz. Kasa temizliği ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü benimde 5 ay falan temizlemediğim zamanlar olmuştu.
i7 4790k ve GTX970 kullanıyorum.

Dostlar temizlikle pek alakası yoktur. Elbette çok ciddi bir yerinde toz birikmediyse. Ben 3 sene en ufak temizlik yapmadan kasa kullandım öyle bir sorun yaşamadım. Windows güncel değilse güncelle, nvidia güncel değilse bir kontrol et. 8 Gb ram durumu zorlaştırıyor da olabilir. İmkanın varsa 8 gb daha ekle bence. Onunla alakalı olma ihtimali de yüksek.

Dostlar temizlikle pek alakası yoktur. Elbette çok ciddi bir yerinde toz birikmediyse. Ben 3 sene en ufak temizlik yapmadan kasa kullandım öyle bir sorun yaşamadım. Windows güncel değilse güncelle, nvidia güncel değilse bir kontrol et. 8 Gb ram durumu zorlaştırıyor da olabilir. İmkanın varsa 8 gb daha ekle bence. Onunla alakalı olma ihtimali de yüksek.

RAM'le alakası yok. MX150 + 8GB RAM'le LoL'de 60 fps altını görmüyorum tüm ayarlar en yüksekte (1080p).

Orta yüksek ayarlarda 1920x1080 monitör ile oynuyorum ram yetersiz sanırsam. Teşekkür ederim ilginiz için bilgisi olan ve gören başka arkadaşlarda yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Orta yüksek ayarlarda 1920x1080 monitör ile oynuyorum ram yetersiz sanırsam. Teşekkür ederim ilginiz için bilgisi olan ve gören başka arkadaşlarda yardımcı olursa çok mutlu olurum.

Değil yahu onu anlatmaya çalışıyorum, değil.

Malwarebytes ile bir virüs taraması yap. Ondan sonra başka sorun olup olmadığına bakarsın, dediğin şeyleri aynısı benim de başıma geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı