Çözüldü GTX 1060 sistem FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

70'lik şalgam

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
MSI B365M PRO-VH.
ASUS ROG GTX 1060.
Intel i5 9400F 2.90MHz.
Corsair Vengeance 8 GB.
Toshiba OCZ 240 GB SSD.
2TB Seagate HDD.
Var fakat PUBG Valorant vs ani FPS düşüşleri var nedenini çözemedim özellikle PUBG'de oyun başlangıcında sorun olmuyor çok fakat sonlara doğru aşırı fazla takılıyor kasıyor.

Çözüm
PUBG'de donması çok normal, RAM'iniz düşük kalıyor Valorant'ta ise büyük ihtimal RAM'den kaynaklı bir sorun. RAM'inizi 16 GB yapmaniz gerekmekte.
Sistemim:
MSI B365M PRO-VH.
ASUS ROG GTX 1060.
Intel i5 9400F 2.90MHz.
Corsair Vengeance 8 GB.
Toshiba OCZ 240 GB SSD.
2TB Seagate HDD.
Var fakat PUBG Valorant vs ani FPS düşüşleri var nedenini çözemedim özellikle PUBG'de oyun başlangıcında sorun olmuyor çok fakat sonlara doğru aşırı fazla takılıyor kasıyor.

RAM düşük geliyor olabilir, oyunları yanlışlıkla HDD'ye mü kurdunuz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:
MSI B365M PRO-VH.
ASUS ROG GTX 1060.
Intel i5 9400F 2.90MHz.
Corsair Vengeance 8 GB.
Toshiba OCZ 240 GB SSD.
2TB Seagate HDD.
Çok büyük ihtimalle ısınma, sıcaklık değerlerinizi kontrol edin.

Bence sıcaklık ile alakalı. Bütün parçaları ve fanları çıkarıp güzelce tozlarını silip tekrar takmayı deneyin. İşlemciye termal macun gerekebilir ana sorun sıcaklık gibi duruyor.

PUBG'de donması çok normal, RAM'iniz düşük kalıyor Valorant'ta ise büyük ihtimal RAM'den kaynaklı bir sorun. RAM'inizi 16 GB yapmaniz gerekmekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı