GTX 1060 Sistem macOS için uygun mu?

Skykhan

Femtopat
Daha fazla  
Araştırdığım üzere macOS için uygun görülen listelenen güncel donanımlar hep yeni. Acaba bu sisteme macOS yükleyebilir miyim?
Eksik verdiğim bir bilgi varsa belirtin.

• Intel i5 6600
  • MSI H170A GAMING PRO.
  • EVGA GTX 1060 6 GB.
  • Kingston DDR4 HyperX 8X8.
  • SanDisk Ultra 2 240GB SSD.
  • Kingston 120GB SSD.
  • Cooler Master Hyper T4.

Ekran kartınızın desteği High Sierra'da sona eriyor. High Sierra kurun. OpenCore kurmanız daha iyi olur. Fakat yine de Clover linki de bırakayım.

Güncel OpenCore High Sierra imajımız:

Biraz outdated, Clover imajımız:

@tristessehivernale ilk kez böyle bir şey yapacağım High Sierra iyi midir? Hani güncel olarak yeni versiyonları var ya arada çok bir fark oluyor mudur merak ediyorum. :)
Kurulum rehberinde Mojave diye anlatılmış bir sorun olmaz değil mi?
Birebir aynısını High Sierra için yapacağım.

HS hiç kurmadım, bazı programlar belki güncel sürüm isteyebilir. Onun dışında kurulum rehberindeki Clover imaj. OpenCore ile kurulum nasıl yapılır ve çift işletim sistemi(Windows 10 yanına macOS) yapmak istiyorsan buna bakabilirsin:

@tristessehivernale tamam bakalım, başlayayım nasıl olacak... Teşekkürler.
Sorun olmadan ilerlese herkes keşke.
Garip bir durum oldu bütün BIOS ayarlarını yaptım fakat flash ı taktım Boot menüsünü F11 ile açmaya çalışıyorum siyah ekran geliyor.

Aynı şekilde BIOS menüsüne de giremiyorum Del'e basıyorum BIOS açılıyor arka planda sanırım ama ben göremiyorum siyah bir şekilde.

Bunların dışında hiçbir tuşa basmazsam PC açılıyor Windows olarak.
Arkadaşlar garip bir sorun ile karşılaştım BIOS ayarlarını yaptım fakat Flash'ı taktığımda F11 ile Boot seçip ilerleyeceğim ama ekran F11'e bastığımda siyah bir şekilde kalıyor aynısı Del tuşu için de geçerli menu sanki arka planda açılıyor ama ekran siyah kalıyor.

PC açılırken hiçbir tuşa basmazsam Windows açılmış oluyor.
Arka planda normalde MSI logosu gelirdi ya da windwos dönen toplar animasyonu olurdu bunları hiç göremiyorum.

BIOS'a giremeden bu sorunu nasıl çözebilirim?
Ne yapmış olabilirim?
Forumda yeniyim arka arkaya mesaj gitmiş ilki çıkmadı diye tekrar yazayım dedim anlayamadım.
Düzenleme yapamıyor muyuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı